Migracijos departamentas už papildomą mokestį tapatybės dokumentus pristatys į namus

Nuotrauka BNS/ Julius Kalinskas

Migracijos departamentas pradeda teikti naują paslaugą – nuo kitos savaitės tapatybės dokumentus pristatys į namus.

Kaip antradienį pranešė departamentas, nuo rugsėjo 5-osios atsiranda galimybė kliento pageidavimu asmens tapatybės kortelę, jeigu ji yra be e. parašo sertifikato, ar pasą pristatyti nurodytu adresu Lietuvoje ir įteikti per kurjerį. Šios paslaugos kaina – 9,99 euro.

Paslauga teikiama tik kreipiantis dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo bendra tvarka, paslaugos mokestis taikomas už atskirai kiekvienam užsakomam dokumentui.

„Atsižvelgiame į išaugusį klientų mobilumą – pristatome patogesnius būdus atsiimti asmens tapatybės dokumentus. Nuo rudens pradeda veikti kurjerio paslauga: asmens dokumentai bus pristatomi į klientams patogią vietą, taip pat dokumentus bus galima atsiimti ne tame pačiame padalinyje, kuriame buvo priimtas prašymas“, – sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

„Dar viena svarbi naujovė skubantiems keliautojams – pasą ypatingos skubos tvarka bus galima užsisakyti bet kuriame departamento skyriuje ir tą pačią dieną atsiėmus Vilniuje skubėti į oro uostą“, – pridūrė ji.

Kurjerio paslauga nebus teikiama, kai asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantis dokumentas išduodamas pirmą kartą, kai pilietis pageidauja asmens dokumentą gauti skubos tvarka, kai prašymo išduoti asmens tapatybės kortelę teikimo metu pilietis išreiškė pageidavimą, jog asmens tapatybės kortelėje būtų įrašytas asmens elektroninės atpažinties sertifikatas ir kvalifikuotas elektroninio parašo sertifikatas.

Taip pat kurjerio paslauga nebus teikiama, kai žmogus neturi galiojančio asmens dokumento, t. y. jį pametė, jis pavogtas arba jo galiojimas baigėsi seniau nei prieš mėnesį.

Migracijos departamento teigimu, žmogui taip pat atsiranda galimybė pasirinkti, ar asmens tapatybės kortelę užsisakyti su elektroninio parašo sertifikatu, ar be jo.

Be kita ko, kreipiantis dėl paso ypatingos skubos tvarka (tą pačią dieną) pasą gyvoje eilėje bus galima užsisakyti ne tik Vilniuje, kaip kad buvo iki šiol. Vis dėlto atsiėmimas galimas tik Vilniuje.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *