Migrantų stovyklose Medininkuose, Kybartuose, Pabradėje – neramumai

Nuotrauka BFL/ Paulius Paleckis

Migrantų stovykloje Medininkuose, Vilniaus rajone, keletą valandų pirmadienį tęsiasi neramumai, jie taip pat fiksuoti ir Kybartų bei Pabradės Užsieniečių registracijos centruose.

„Medininkuose didžiausi neramumai iš mūsų trijų centrų. Kybartuose buvo gana trumpai – keliolika žmonių išėjo su trimis plakatais ir suėjo atgal, Pabradėje šiek tiek daugiau buvo, pašūkavo migrantai, bet irgi nusiramino greitai“, – BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas Giedrius Mišutis.

„Medininkuose jau kelintą valandą, tiesa, buvo nusiraminę prieš kokį pusvalandį, bet dabar vėl pradėjo jie šurmuliuoti, rėkauja trijuose iš penkių sektorių, bandė vienu metu ir tvorą pajudinti, – pridūrė jis.

G. Mišučio teigimu, pasieniečių mokyklos teritorijoje Medininkuose įrengtoje stovykloje sutelktos ir didesnės pasieniečių, Viešojo saugumo tarnybos (VST) bei policijos pajėgos.

Anot pasieniečių atstovo, pirmadienį Medininkuose protestavo apie kelis šimtus migrantų, šiuo metu neramumai tęsiasi tame sektoriuje, kuriame gyvena šeimos.

„Liko paskutinis sektorius, kur yra šeimos apgyvendintos, tai jie buvo išlaužę vartus, bet dabar vartai atstatyti, atvažiavę mūsų specialiosios paskirties daliniai, VST, policija. Jie įėjo į vidų, dabar vyksta derybos. Pagrindinius organizatorius stengiamasi atskirti“, – teigė VSAT atstovas.

Pasak jo, specialiosios priemonės kol kas nebuvo panaudotos.

Neramumų pirmadienį būta ir pabėgėlių centre Rukloje, Jonavos rajone, tačiau incidentų ten neužfiksuota.

Protesto akcijos migrantų stovyklose surengtos Baltarusijoje prie Lenkijos pasienio susitelkus didelei migrantų grupei. Ji bandė prasiveržti į šalies teritoriją, tačiau Lenkijos pajėgos tam užkirto kelią.

VSAT vadas Rustamas Liubajevas anksčiau pirmadienį teigė neatmetantis, kad migrantų veiksmai Lietuvoje ir Baltarusijos-Lenkijos pasienyje gali būti koordinuojami.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.