Ministerija: dėl naujų mokslo metų rengiamasi trims scenarijams

Nuotrauka vilnius.lt

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia, kad artėjant naujiems mokslo metams, rengiamasi trims scenarijams, kaip vyks ugdymas – įprastam ugdymui, mokymui nuotoliniu būdu arba derinant įprastą ugdymą su nuotoliniu.

„Atsižvelgiant į esamą epidemiologinę situaciją labiausiai tikėtina, kad mokiniai bus ugdomi grupėse ir klasėse, laikantis nustatytų sveikatos saugos reikalavimų. Tačiau išliekant kad ir mažiausiai tikimybei dėl mokymosi nuotoliniu būdu, ruošiamasi ir šiam scenarijui“, – rašoma ministerijos išplatintame pranešime žiniasklaidai.

Anot ministerijos, šiuo metu planuojamas papildomas mokyklų finansavimas, kad jos galėtų apsirūpinti informacinių technologijų  priemonėmis, taip pat tobulinti mokytojų skaitmenines kompetencijas. Tam numatoma skirti 12 mln. eurų.

Rugpjūčio antroje pusėje, kai mokyklų vadovai ir mokytojai grįžta po atostogų, numatyti seminarai, mokymai, kaip dirbti su IT sistemomis ir mokomosiomis platformomis.

Mokslo metų pradžia bendrojo ugdymo ir profesinėse mokyklose prasidės rugsėjo 1 dieną, tačiau aukštųjų mokyklų pirmo kurso studentams mokslo metų pradžią rekomenduojama vėlinti, nes dėl vėliau vykusios brandos egzaminų sesijos šiemet priėmimas į universitetus ir kolegijas baigsis tik rugpjūčio pabaigoje, o paskutinės sutartys bus pasirašomos rugsėjo pradžioje.

Pasirengimas naujiems mokslo metams trečiadienį buvo trumpai aptartas Vyriausybės kabineto posėdyje. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *