Ministerija nepritaria PVM lengvatai laikraščių bei žurnalų spausdinimui

Фото pixabay.com

Finansų ministerija nepritaria siūlymui laikraščių, žurnalų bei kitų periodinių leidinių spausdinimą apmokestinti lengvatiniu 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifu.

Ministerijos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte rašoma, kad tokia lengvata neatitinka Europos Sąjungos direktyvos dėl pridėtinės vertės mokesčio bendros sistemos nuostatų.

„Valstybės narės lengvatinius PVM tarifus gali nustatyt tik tam tikrose direktyvos straipsniuose nurodytoms prekių ar paslaugų kategorijoms. Sudaryta galimybė nustatyti lengvatinį PVM tarifą laikraščių ir periodinių leidinių, išskyrus reklaminius, tiekimui, tačiau ne jų spausdinimui“, – nurodė Finansų ministerija.

Seimas spalio pradžioje priėmė svarstyti 5 proc. PVM lengvatą jų spausdinimui numatančią įstatymo pataisą. Jos autorius „valstietis“ Robertas Šarknickas sako, kad leidėjams spausdinti Lietuvoje yra brangiau nei kaimyninėse šalyse. Anot jo, šias paslaugas užsienyje renkasi daugiau kaip 100 redakcijų, o tik apie 30 redakcijų jas vis dar perka Lietuvoje.

Tokia lengvata negalėtų pasinaudoti erotinio ar smurtinio pobūdžio arba profesinės etikos nesilaikantys leidiniai, taip pat tie, kuriuose mokama reklama sudaro daugiau kaip 4/5 ploto.

Lengvatinis 5 proc. PVM tarifas Lietuvoje dabar taikomas vaistams, laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, 9 proc. – keleivių vežimui, knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams, pavyzdžiui, vadovėliams, enciklopedijoms ir žodynams, piešimo ir spalvinimo knygelėms, viešbučiams (iki 2022 metų pabaigos), centralizuotam šildymui bei malkoms.

Lietuvoje periodinius leidinius spausdina bendrovės „Spauda“, „Lietuvos ryto spaustuvė“, „Respublikos spaustuvė“, „Standartų spaustuvė“, „Petro ofsetas“, „Titnagas“, Alytaus spaustuvė, „Vakarų spaustuvė“ ir kitos.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *