Ministerija parengė bendrą ligonių lankymo tvarką

Nuotrauka BFL/Gediminas Savickis

Sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį pranešė parengusi bendrą ligonių lankymo tvarką, kuria nuo šiol turės vadovautis visos šalies ligoninės, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga įsakymą dėl bendros tvarkos pasirašė praėjusį penktadienį, jis įsigaliojo kitą dieną, t.y. praeitą šeštadienį.

Ministerijos teigimu, iki šiol kiekviena ligoninė galėjo nustatyti atskirą ligonių lankymo tvarką.

Nuo šiol artimuosius lankantys žmonės bus registruojami, o į palatą pateks tik tuo atveju, jeigu jų temperatūra neviršys 37,3, taip pat norint aplankyti artimuosius bus reikalingas skyriaus vadovo ar budinčio gydytojo leidimas.

Žmones ligoninėje lankyti bus galima, jeigu lankytojai neturės peršalimo ligų simptomų, nebus izoliacijoje, taip pat turės įeinant bei išeinant dezinfekuoti rankas, dėvėti veido kaukes.

Veido kaukes turės dėvėti ir lankomi asmenys, išskyrus atvejus, kai jų dėvėti neįmanoma dėl sveikatos priežiūros paslaugos teikimo ypatumų, taip pat kaukių galės nedėvėti negalią turintys asmenys, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali arba tai gali pakenkti jų sveikatai.

Be kita ko, ligoninėse bus galima lankyti tik žmones, kurie nėra sergantys koronavirusu, taip pat kuriems nepasireiškė koronaviruso simptomai, neturėjo sąlyčio su sergančiuoju.

Ministerijos teigimu, tokiu atveju artimiesiems bus suteikta galimybė aplankyti tik terminalinės būklės (mirštančius) pacientus. 

Pacientus, kuriems nėra pasireiškę koronaviruso ligai būdingi simptomai, galima lankyti ne dažniau kaip tris kartus per savaitę.

Lankyti galima sunkios būklės pacientus, pacientus iki 14 metų amžiaus, žmones, kuriems nustatytas neįgalumas, o kitus pacientus lankyti galima vadovo arba gydytojo nustatytais atvejais.

Ligoninėje besigydantį žmogų vienu metu gali lankyti tik vienas žmogus, nebent daugiau lankytojų leidžia gydymo įstaigos vadovas.

Daugiavietėje palatoje vienu metu gali būti ne daugiau nei vienas lankytojas, nebent gautas įstaigos vadovo leidimas dėl daugiau lankytojų.

Žmonės gali būti lankomi tik gydymo įstaigos vadovo nustatytomis lankymo valandomis, per dieną – ne ilgiau kaip 15 minučių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.