Ministras: kitą savaitę dešimtyje apskričių bus atidaryti „drive-in“ tyrimų punktai

Фото LTOU

Kitą savaitę dešimtyje apskričių bus atidaryti koronaviruso patikros „drive-in“ punktai.

Į juos automobiliu atvykę gyventojai galės atlikti tyrimus ir važiuoti namo laukti rezultatų, pranešė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Kitą savaitę suplanuota, kad startuoja dešimt punktų Lietuvoje vadinamųjų drive-in, kaip šalys kitos naudoja techniką, kai žmonės atvykę automobiliu gali tą tyrimą atlikti, po to važiuoti namo ir laukti rezultato, kad jiems nereikėtų į ligoninę važiuoti“, – sekmadienį per spaudos konferenciją Kaune sakė A. Veryga.

Ministras teigė kol kas negalintis pasakyti, kokiais atvejais žmonės galės tuos tyrimus atlikti, ar tik jaučiantys simptomus, įtariantys kontaktą su apsikrėtusiais asmenimis, taip pat, kur šie patikros punktai bus įrengti.

„Ketinama tuos taškus, (pasitikrinti žmonėms – BNS) kurie turi simptomus, išplėsti, dešimtyje apskričių specialistai ruošia aprašą. Kai bus suderinta su įtaigoms, bus paskelbta, kur galima atvažiuot ir kam“, – sakė A. Veryga.

Jis taip pat patvirtino, kad galimybė medikų brigadoms vykti į namus paimti koronaviruso tyrimų yra „labai teorinė galimybė“.

„Supraskite, kad atvykusi į namus komanda turi būt pilnai apsirengusi, tai vėlgi didžiuliai ištekliai, ta komanda turi važiuoti. Paprasčiau, kad gyventojai patys atvažiuoja į tam tikrą punktą, nes absoliuti dauguma jų yra su labai nesunkiais simptomais“, – kalbėjo ministras.

Jis taip pat pabrėžė, kad net ir neigiamas tyrimo rezultatas nereiškia, kad iš užsienio grįžę gyventojai galės nesilaikyti saviizoliacijos taisyklių.

„Nesureikšminkime taip tų tyrimų. Tai, kad tyrimų daug padarysime, visiškai nepaneigsime saviizoliacijos, karantinavimo būtinybės. Jei yra bent menkiausias įtarimas, kad turėjote kontaktą, karščiuojate, sloguojate, sėdėkite namuose – tokia yra rekomendacija. Ne važinėtis kažkur, aiškintis ir rizikuot, kaip atsitiko kai kuriais atvejais, kad žmonėms pakeliavo, pavažiavo autobusais, dabar mes jų net kontaktų nebegalime atsekti, nes nebeįmanoma, o tiesiog būti namie, – dabar pagrindinė rekomendacija“, – kalbėjo A. Veryga.

Lietuvoje kol kas nustatyti devyni koronaviruso atvejai, visi – atvežtiniai.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo pirmadienio Vyriausybė šalyje įveda karantiną.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *