Ministras siūlo branginti žvejybos leidimus, leisti nemokamai žvejoti iki pilnametystės

Aplinkos ministras „valstietis“ Kęstutis Mažeika siūlo maždaug euru branginti žvejybos leidimus, taip pat leisti nemokamai žvejoti iki pilnametystės.

Mėgėjų žvejybos įstatymas šiuo metu nemokamai žvejoti leidžia asmenims iki 16 metų, pensininkams ir neįgaliesiems. K. Mažeika siūlo, kad jaunuoliai tokią teisę turėtų iki 18 metų.

„Jaunuoliai iki 18 dažnai dar neturi savo pajamų, yra moksleiviai. Be to, mažėjantis žvejų skaičius rodo, kad reikia daryti pokyčius, nes jaunimas nenoriai renkasi žvejybą, dėl šiuolaikinių technologijų juos į gamtą ištraukti sudėtinga“, – BNS sakė ministras.

Siūloma, kad pataisos įsigaliotų nuo gegužės 1-osios.

Jos taip pat leistų nemokamai žvejoti daugiau Nemuno deltos gyventojų. Regioninio parko teritorijoje yra apie 2000 gyventojų. 1460 iš jų gyvena Rusnės seniūnijoje, apie 500 – kitose seniūnijose.

Nemokama žvejyba regione šiuo metu leidžiama tik Rusnės seniūnijos gyventojams. Pasak K. Mažeikos, taip dalis tos pačios saugomos teritorijos gyventojų nepagrįstai diskriminuojami.

Pagal projektą, nemokama žvejyba būtų leidžiama visiems, deklaravusiems gyvenamąją vietą Nemuno deltos regioniniame parke – į šią teritoriją dar patektų dalis Juknaičių, Kintų, Saugų, Šilutės seniūnijų.

Pataisomis taip pat maždaug euru brangsta žvejybos leidimai. K. Mažeika sako, kad „tai daugiau apvalinimo skaičius“.

„Bet ir diskusijose su žvejais yra išsakytas lūkestis, kad, jei daugiau sumokėtų, galėtume daugiau lėtų skirti aplinkosaugai, tam pačiam įžuvinimui“, – teigė K. Mažeika.

Mėgėjų žvejybos leidimo valstybiniuose vandens telkiniuose kainą siūloma kelti nuo 1,4 iki 2 eurų dviem paroms, nuo 5 iki 6 eurų mėnesiui ir nuo 14 iki 15 eurų metams.

Žvejybos leidimas limituotos žvejybos telkiniuose parai brangtų nuo 2,5 iki 3 eurų, savaitei – nuo 8 iki 10 eurų, mėnesiui – nuo 14 iki 20 eurų, privačiuose telkiniuose, lašišų ir šlakių limituotai žvejybai – nuo 14 iki 15 eurų parai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *