Minskas grasina persvarstyti bendradarbiavimą su ES dėl Astravo AE

Фото mfa.gov.by

Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladzimiras Makejus pareiškė, jog šalies bendradarbiavimo su Europos Sąjunga dėl Astravo atominės elektrinės perspektyvos gali būti peržiūrėtos dėl „nuolatinių ES priekaištų“.

„Jei ES nuolatos mums žers priekaištų, galime pagalvoti apie tolesnės sąveikos su ja perspektyvas šioje srityje“, – antradienį žurnalistams sakė Baltarusijos diplomatijos vadovas.

Ministrą cituoja valstybinė agentūra „Belta“.

Anot V. Makejaus, Minskas sutiko savanoriškai atlikti Astravo AE testavimą nepalankiausiomis sąlygomis, priėmė Europos Komisijos rekomendacijas ir parengė Nacionalinį veiksmų planą.

„Esame suinteresuoti bendradarbiauti su tarptautinėmis organizacijomis, nes norime, kad jėgainė būtų visiškai patikima ir saugi“, – kalbėjo V. Makejus.

Jis pridūrė, kad Baltarusija ir ES yra suinteresuotos bendradarbiauti daugelyje sričių, o kai kurias jų, įskaitant branduolinės energetikos, ES laiko ypatingai svarbiomis.

Gaminti elektrą Astravo AE pradėjo praėjusios savaitės pradžioje, tuomet ji veikė 250 megavatų (MW) galia, o savaitės pabaigoje Minskas informavo, kad pirmojo reaktoriaus galingumas padidintas iki 400 MW.

Sekmadienį šioje branduolinėje jėgainėje įvyko incidentas, po kurio elektros gamybą ji nutraukė.

Baltarusijos žiniasklaida, remdamasi oficialiai nepatvirtinta informacija, skelbė, kad sprogo keli įtampos transformatoriai ir todėl buvo sustabdyta pirmojo reaktoriaus turbina.

Lietuva yra aktyviausia netoli jos valstybinės sienos statomos pirmosios Baltarusijoje AE projekto kritikė, akcentuojanti būtinybę laikytis saugumo reikalavimų. Minskas šiuos Vilniaus priekaištus atmeta.

„Interfax“-BNS

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.