Minskas: nutupdydami lėktuvą baltarusių pareigūnai elgėsi „teisėtai“

Фото BFL/Кястутиса Ванагаса

Baltarusių pareigūnai pirmadienį pareiškė, kad elgėsi teisėtai, kai iš Atėnų į Vilnių skridęs airių oro bendrovės „Ryanair“ keleivinis lėktuvas buvo priverstinai nutupdytas Minske, ir apkaltino Vakarus „nepagrįstų“ pretenzijų reiškimu dėl politinių priežasčių.

„Neabejotina, kad mūsų kompetentingų institucijų veiksmai… visiškai atitiko nusistovėjusias tarptautines taisykles“, – pareiškė užsienio reikalų ministerijos atstovas Anatolis Hlazas, apkaltinęs Vakarus situacijos „politizavimu“.

„Pateikiami nepagrįsti kaltinimai“, – sakė jis.

„Ryanair“ lėktuvas, turėjęs nusileisti Vilniuje sekmadienį 13 val., priartėjęs prie Lietuvos sienos netikėtai pasuko Minsko link ir ten nusileido.

Bendrovė nurodė, kad laineris nusileido, nes Baltarusijos oro dispečeriai informavo apie potencialią saugumo grėsmę lėktuve. Atlikus lėktuvo patikrą ši informacija nepasitvirtino.

Civiliniam orlaiviui nutupdyti Baltarusija pasitelkė naikintuvą ir karinį sraigtasparnį.

Baltarusijos opozicija sako, jog tai padaryta siekiant sulaikyti šiuo lėktuvu skridusį Baltarusijos opozicijos aktyvistą ir tinklaraštininką, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėją R. Pratasevičių.

Jis buvo sulaikytas lėktuvui nusileidus Minske. Be to, buvo sulaikyta jo draugė.

Praleidę Minsko oro uoste maždaug septynias valandas, lėktuvo keleiviai, išskyrus R. Pratasevičių, jo draugę ir dar keturis asmenis, parskrido į Vilnių. 

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sekmadienį sakė kelsiąs klausimą, kad Baltarusijos oro erdvė būtų pripažinta nesaugia civilinei aviacijai erdve, o Baltarusijos aviakompanijos „Belavia“ lėktuvai netektų teisės leistis ES ir NATO valstybių oro uostuose.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.