Miškininkai gruodžio viduryje nemokamai dalins eglišakius ir kankorėžius

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Artėjant Kalėdoms, miškininkai gruodžio viduryje nemokamai dalins eglišakius ir kankorėžius, trečiadienį pranešė Valstybinių miškų urėdija.

„Džiaugiamės, kad šiais metais vėl galime organizuoti visų taip laukiamą, tradicinę akciją, kurią pernai buvo pristabdžiusi pandemija“, – pranešime teigė urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

„Tai viena gražiausių miškininkų dovanų gyventojams, kai galime prisidėti prie šventinės nuotaikos kūrimo ir su eglės šaka į namus atnešti džiugų švenčių laukimą“, – pridūrė jis. 

Anot jo, žmonės, pasiimdami eglės šaką, prisideda prie miško tausojimo ir sąmoningo vartojimo.

„Mums svarbu, kad gyventojai namams puošti renkasi eglės šaką ir taip prisideda prie miško tausojimo ir sąmoningo vartojimo – tai pati geriausia dovana mums“, – teigė urėdijos vadovas.

Tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ vyks pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse, didžiųjų prekybos centrų aikštelėse gruodžio 16 dieną, 13-17 val.

Dalinimo vietų sąrašas skelbiamas urėdijos interneto svetainėje. 

Kiekvienos akcijos metu miškininkai išdalina apie 100 tūkst. eglišakių, kurie surenkami kirtavietėse.

„Kaip ir kasmet – miškininkai lauks gyventojų aikštėse, šakų dalinimui skyrėme tikrai nemažai laiko. Tačiau visų labai prašome laikytis saugaus atstumo, kad užtikrintume ir saugias šventes mums visiems“, – sakė V. Kaubrė.

Akcija pirmą kartą buvo surengta prieš 15 metų Šiaulių krašto miškininkų ir vėliau tapo tradicija visoje Lietuvoje.

Norinčiuosius įsigyti Kalėdų eglutę miškininkai rekomenduoja kreiptis į urėdiją – šventei skirti specialiai medelynuose ar tam skirtose plantacijose auginami medeliai.

Medelių kainos svyruoja nuo penkių iki 110 eurų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *