Miškininkai miestų ir miestelių aikštėse dalys eglišakius

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Valstybinių miškų urėdijos miškininkai antradienį pagrindinėse miestų ir miestelių aikštėse bei didžiųjų prekybos centrų aikštelėse gyventojams Kalėdoms dovanos eglių šakų.

Iš viso numatytos 58 eglišakių dalinimo vietos.

„Labai kviečiame visos Lietuvos gyventojus prisidėti prie šios šventinės, jau daugiau nei dešimtmetį besitęsiančios tradicinės iniciatyvos „Parsinešk Kalėdas į savo namus“. Džiaugiamės, kad žmonės, norėdami namuose sukurti šventinę nuotaiką ir jaukumą, renkasi eglės šaką ir prisideda prie miško tausojimo, ekologiško vartojimo“, – urėdijos pranešime sakė generalinis urėdas Valdas Kaubrė.

Pernai prieš Kalėdas išdalyta 100 tūkst. eglių šakų.

Akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ pirmą kartą surengė Šiaulių krašto miškininkai prieš 16 metų, o vėliau šį iniciatyva tapo tradicija visoje Lietuvoje.

Šia nemokama eglių šakų dalinimo iniciatyva miškininkai ragina miškuose nekirsti jaunų eglučių, nelaužyti jų šakų. Šakos, dalijamos akcijos metu, surenkamos kirtavietėse, taip užtikrinamas racionalus miško išteklių naudojimas.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *