Mitingo dalyvių skaičius rodo, kad šeimų maršo darbotvarkė išsikvepia – Nielsen

Nuotrauka Viktorija Cmilyte-Nielsen/ twitter.com

Savaitgalį Vilniuje iki 1 tūkst. žmonių pritraukęs Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingas rodo, kad šeimų maršo darbotvarkė išsikvepia, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Viena vertus, tai yra pilietinės pozicijos išraiška, kita vertus, matant pastaruosius skaičius, daryčiau prielaidą, kad šeimų maršo darbotvarkė išsikvepia“, – trečiadienį Žinių radijui sakė ji.

Taip Seimo pirmininkė komentavo šeštadienį Vilniuje vykusį Lietuvos šeimų sąjūdžio protesto mitingą, į kurį ginti Konstitucijoje įtvirtintų vertybių susirinko iki 1 tūkst. žmonių, nors leidimo prašyta 15 tūkstančių.

Pasak Seimo vadovės, Šeimų sąjūdžio mitingai nebesutraukia tūkstančių žmonių greičiausiai dėl pasikeitusios geopolitinės situacijos.

„Gal priežastys tos, kad COVID-19 pandemijos metu susierzinimas ir psichologinė įtampa buvo tokia ryški, kad emocinių jungiklių buvo daugiau, o dabar yra kitos aktualijos, karas Ukrainoje ir grėsmė, kuri tvyro ore, ji kitus procesus visuomenėje įjungia – telkiančius, o ne skaldančius“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji taip pat teigė, kad šeimų maršo negalima sieti su šeimomis ir jų interesų gynimu.

„Nesiečiau su šeimomis, tai, matyt, yra tam tikras žongliravimas terminais ir kažkokiais emociniais jungikliais“, – tvirtino politikė.

Pernai pavasarį Vingio parke Vilniuje šeimų marše dalyvavo apie 10 tūkst. žmonių.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *