Mitingo organizatoriai žada skųsti savivaldybės sprendimą, vadina tai visuomenės audrinimu

Nuotrauka Raimondas Grinevičius/ facebook.com

Šeimų sąjūdžio vadovas Raimondas Grinevičius sako, kad skųs Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą neleisti mitingo prie Seimo, pavadinęs šį žingsnį visuomenės audrinimu.

„Jeigu taip eskaluojama, aš vertinu labai blogai, aš vertinimu kaip visuomenės audrinimą, visuomenės pykdymą. Mūsų organizacija padarė pirmus žingsnius, kad būtent stabilizuotume padėtį valstybėje, tai tam tikri jos atstovai daro priešingą dalyką. Galima pripažinti tokį dalyką, kad kažkas yra suinteresuotas, kad valstybėje nebūtų stabili padėtis“, – BNS antradienį sakė R. Grinevičius.

Vilniaus miesto savivaldybė antradienį nusprendė neduoti leidimo rugsėjo 10-ąją rengti Lietuvos šeimų sąjūdžio planuojamą mitingą prie Seimo.

Vis dėlto R. Grinevičius abejojo šiuo sprendimu, teigdamas, kad nėra jokių duomenų, jog savivaldybė būtų pakeitusi anksčiau priimtą sprendimą mitingą derinti.

„Jie turi ne derinti, o atšaukti buvusį sprendimą – kaip jie teisiškai traktuoja, aš nežinau“, – kalbėjo jis.

„Aš nieko nekomentuoju, kol aš neturiu oficialių dokumentų“, – pridūrė mitingo organizatorius.

Vis dėlto jis teigė, kad tokiu atveju, jeigu savivaldybė iš tiesų pateiks atitinkamus sprendimus, jie bus skundžiami teisme.

„Be abejo – tik teismas. Kitokių dalykų bent Lietuvoje negali būti“, – teigė jis.

Valstybės saugumo departamentas pirmadienį įspėjo savivaldybę apie išaugusią smurtinių išpuolių per protestus tikimybę ir kitus galimus pavojus.

R. Grinevičius vis dėlto teigė, kad jokių pretenzijų iš jokių institucijų dėl planuojamo mitingo nesulaukė, o rizikų kyla per kiekvieną tokio pobūdžio renginį.

„Pasakykite, kuris pasaulyje protesto mitingas nėra rizikingas? Kurioje pasaulio valstybėje? Aš pasaulyje nežinau nė vieno protesto, kuris nekeltų kažkokios rizikos“, – kalbėjo organizatorius.

Prašymas leisti mitinguoti prie Seimo buvo persvarstytas, rugpjūtį prie Seimo kilus riaušėms. Neramumai tąkart įsiplieskė po mitingo dėl Vyriausybės planuojamų ribojimų imuniteto nuo koronaviruso neturintiems žmonėms.

Tame mitinge dalyvavo apie 5 tūkst. žmonių. Lietuvos šeimų sąjūdis teigia neprisidėjęs prie šio protesto organizavimo. Savivaldybė rengti šį mitingą leidimą išdavė mokytojai Astrai Astrauskaitei.

Po šio įvykio Vilniaus savivaldybė atšaukė sprendimus dėl suderintų piketų. Tarp jų buvo ir rugsėjo 10-ąją planuojamas mitingas.

R. Grinevičius šį sprendimą buvo apskundęs Vilniaus apygardos administraciniam teismui, bet jis atsisakė nagrinėti skundą, teigdamas, kad nėra jokių duomenų apie planuojamo mitingo atšaukimą,.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Adomas Bužinskas tuomet patvirtino, kad formalaus sprendimo „atšaukti“ susirinkimus nebuvo, jie tiesiog iš naujo peržiūrimi. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.