Motinystės išmokų negavusios mamos jų sulauks iki sausio 20 dienos

Motinystės išmokų dėl pasikeitusių teisės aktų negavusios mamos jų sulauks iki sausio 20 dienos, ketvirtadienį pranešė „Sodra“.

Jos duomenimis, Seimui priėmus įstatymo pakeitimus, kai dar iki nėštumo netekusioms darbo ar nutraukusioms savarankišką veiklą, bet reikiamą motinystės socialinio draudimo stažą turinčioms mamoms sugrąžinta galimybė gauti motinystės išmoką, išmokas gaus iki 100 motinų.

Reikiamas socialinio draudimo stažas šiuo atveju siekia 12 mėnesių per pastaruosius dvejus metus.

„Mums svarbi kiekviena mama, ir šiuo metu darome viską, kad išmokas paskirtume ir išmokėtume kuo greičiau. Moterims, kurioms išmokos dėl teisės aktų pakeitimų nebuvo skirtos, išmokas paskirsime ir išmokėsime be jokių papildomų dokumentų – mamoms nereikia papildomai kreiptis į „Sodrą“ ir teikti kokių nors prašymų“, – pranešime cituojamas „Sodros“ Pašalpų ir nedarbingumo kontrolės skyriaus vedėjas Rimantas Mitkevičius.

Taip pat lieka galioti pakeitimai, kuriais nuo praėjusių metų lapkričio buvo nustatytos geresnės sąlygos savarankišką darbinę veiklą nėštumo metu nutraukusioms moterims, pavyzdžiui, sportininkėms – joms nuo šiol taip pat gali būti skiriamos motinystės išmokos.

Motinystės išmoka sudaro beveik 80 proc. asmens kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Šis dydis apskaičiuojamas pagal asmens draudžiamąsias pajamas, gautas per 12 paeiliui einančių kalendorinių mėnesių, buvusių iki praėjusio kalendorinio mėnesio prieš teisės gauti motinystės išmoką atsiradimo mėnesį.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.