Nacionalinės varžybos „Katė ar šuo?“ pakvies gyventojus pamąstyti apie gyvūnų gerovę

Nuotrauka pixabay.com

Artėjant spalio 4-ąją minimai Pasaulinei gyvūnų dienai, gyvūnų maisto prekių ženklai „Whiskas“ ir „Pedigree“ kviečia įsitraukti į draugiškas balsavimo varžybas „Katė ar šuo?“.

Šio balsavimo esmė – ne tik paskatinti visuomenę pasisakyti už gyvūnų gerovę ir saugumą, bet ir atsakyti į amžiną klausimą, kas esame – kačių ar šunų mylėtojų šalis.

Gyvūnų gerove besirūpinančios organizacijos ESDAW (angl. European Society of Dog and Animal Welfare) duomenimis, Europoje yra daugiau nei 100 tūkst. benamių gyvūnų. Norėdami paskatinti žmones išreikšti rūpestį dėl gyvūnų gerovės ir saugumo, o taip pat išsiaiškinti, ar esame kačių, ar šunų mylėtojų šalis, „Whiskas“ ir „Pedigree“ visus gyventojus kviečia atiduoti balsą specialioje platformoje www.katearsuo.lt. Balsavimas prasideda rugsėjį ir truks iki spalio 4 dienos, kuomet visas pasaulis minės Pasaulinę gyvūnų dieną.

„Pasaulinė gyvūnų diena yra skirta atkreipti žmonių dėmesį į gyvūnų gerovės ir saugumo problemas. Skatindami žmones įsitraukti į žaismingą balsavimą mes ne tik siekiame išsiaiškinti, ar Lietuvos gyventojai yra kačių, ar šunų žmonės, bet ir susimąstyti bei pasirūpinti gyvūnais, kuriems reikia pagalbos. Todėl šio balsavimo pabaigoje „Whiskas“ ir „Pedigree“ paaukos 7 tonas maisto gyvūnų prieglaudoms Lietuvoje“, – sako „Mars“ korporacinių reikalų direktorė Baltijos, Balkanų ir Adrijos jūros regionams Skaistė Sruogaitė.

Remiantis gyvūnų globos organizacijos „Tautmilės globa“ skaičiavimais, vienai dienai prieglaudai reikia apie 90 kg gyvūnų maisto – tai reiškia, kad per metus viena gyvūnų prieglauda sunaudoja beveik 33 tonas gyvūnų ėdalo. Negana to, trečdaliui prieglaudoje gyvenančių gyvūnų būtina užtikrinti specialią, sudėtingą sveikatos būklę atitinkančią mitybą, o toks maistas yra maždaug trečdaliu brangesnis.  

„Gyvūnų prieglaudoms yra svarbi ne tik finansinė parama ar dovanojamas maistas, bet ir kitokia pagalba, pavyzdžiui, dalyvaujant talkose, tvarkant patalpas ar teritoriją, laikinai globojant mažylius. Norint užtikrinti gyvūnų gerovę, lemiamą vaidmenį visgi turi informacijos sklaida ir visuomenės atsakingumo skatinimas. Tik tokiu būdu mums pavyks ištrūkti iš užburto rato – vieni žmonės neatsakingai daugina gyvūnus, o prieglaudos sprendžia tokio elgesio pasekmes, t. y. pasirūpina sužalotais, ligotais ir likimo valiai paliktais gyvūnais“, – tvirtina prieglaudos atstovė Tautmilė Stanevičiūtė.

Dalyvauti balsavime „Katė ar šuo?“ šalies gyventojus kvies šunų ir kačių komandų kapitonai. Atlikėjas Vaidas Baumila stojo už šunų komandos, besivadovaujančios šūkiu #myliušunis, vairo. V. Baumilai pagalba prieglaudoms atrodo labai svarbus ir kilnus darbas. Atlikėjas teigia skatinantis žmones joms aukoti ir tai darantis pats, o laisvu laiku net ir nuvykstantis pavedžioti prieglaudose gyvenančius šunis.  

Vaidas Baumila/ nuotrauka ideaprima.lt

„Myliu visus gyvūnus be išimties, tikriausiai labiau nei žmones – nejuokauju. Šunys man nuo pat mažų dienų buvo geriausi draugai. Tačiau šeimoje buvo susitarimas gyvūnų neauginti. Iki šiol pamenu, kaip mama man kartodavo – užaugsi, pats suprasi, ar tikrai to nori, ar ne. Užaugau ir supratau, kad tikrai noriu“, – pasakoja atlikėjas, šiandien auginantis anglų kokerpsanielę vardu Bitė.

Kačių komandos kapitone tapo žinoma socialinių tinklų veikėja Agnė Kulitaitė, kuri kvies kuo daugiau žmonių prisipažinti #myliukates. Ji įsitikinusi, kad mūsų visuomenėje stinga pagarbos ir meilės gyvūnams, o požiūris į gyvūną kaip į žaislą vis dar populiarus, to pasekmė – perpildyti gyvūnų globos namai.

Agnė Kulitaitė/ nuotrauka ideaprima.lt

„Būdama dar visai maža iš gatvės atsitempiau katę su kačiukais ir ašarų pilnomis akimis maldavau tėvų šią šeimyną pasilikti. Jiems nesutikus, aš nenuleidau rankų ir namus joms sukūriau tiesiog po mūsų namo balkonu. Kačiukai virto katėmis ir laikui bėgant išsilakstė, o tėvai, supratę mano meilę ir pamatę atsakomybės jausmą, padovanojo man pirmąjį mano katiną“, – pasakoja A. Kulitaitė.

7 tonos „Whiskas“ ir „Pedigree“ gyvūnų maisto bus pristatyti kelioms gyvūnų prieglaudoms Lietuvoje: „SOS gyvūnai“, „Pifas“, „Klajūnas“, „Šiaulių letenėlė“, „Naminukai“, „Būk mano draugas“, „Tautmilės globa“.  

ideaprima.lt

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *