Nacionalinis muziejus ardo sovietmečiu statytą tvorą ir vartus T. Kosciuškos gatvėje

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Lietuvos nacionalinis muziejus pranešė ėmęsis atnaujinti buvusios areštinės pastatą T. Kosciuškos gatvėje Vilniuje juosiančią tvorą ir demontuoti įvažiavimo vartus.

„Tai dalis darbų, numatytų atlikti rekonstruojant ir pritaikant muziejinei veiklai Lietuvos nacionalinio muziejaus 2-ąjį korpusą“, – teigiama muziejaus pranešime.

Anot jo, pastatą juosiančios tvoros ir įvažiavimo vartų demontavimo darbai atliekami nustačius, kad jie yra blogos būklės, be to, sumūryti po 1950 metų ir neturi vertingųjų savybių.

Šie darbai buvo pradėti praėjusių metų pavasarį, tačiau, viešojoje erdvėje kilus diskusijai dėl objekto galbūt turimų vertingųjų savybių, muziejus laikinai juos sustabdė ir kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, kad išsiaiškintų situaciją.

Lapkritį Pirmoji nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nustatė, kad išlikę tvoros su vartais fragmentai neturi vertingųjų savybių požymių. Išvadoje nurodoma, jog
vertingoji savybė yra tik tvoros su vartais vieta.

Muziejaus teigimu, griovimas bus vykdomas dviem etapais: pirmiausia bus ardoma viršutinė mūrinė dalis, vėliau – betoniniai pamatai.

Tvoros ir vartų vieta bus pažymėta pagal parengtą architektūrinį sprendimą.

Nacionalinis muziejus planuoja rekonstruoti buvusios areštinės pastatą pritaikant jį muziejinei veiklai, sutvarkyti jo aplinką, taip pat suremontuoti visą sklypą juosiančios mūrinės ir metalinės tvoros dalis.

Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.