Naują sezoną pasitinkančio Operos ir baleto teatro vadovas tikisi ir valstybės paramos

Фото BFL/Томаса Урбелениса

Naują sezoną pasitinkančio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas sako besitikintis dėl koronaviruso krizės metu patirtų nuostolių sulaukti valstybės paramos, tačiau taip pat norėtų, kad valdžia nesumažintų kultūros sektoriaus įstaigų biudžeto kitiems metams.

„Finansinių nuostolių patyrė visi teatrai pasaulyje, mūsų teatras taip pat – negautos pajamos, apie kurias esu užsiminęs ne viename interviu, yra apie 1 mln. eurų. Skaičiai yra kažkuria prasme bauginantys, bet esu įsitikinęs, kad sulauksime pagalbos – tiek šių metų rugsėjo, spalio mėnesį – tokį pažadą mes esame gavę iš Vyriausybės“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė teatro vadovas.

Jis tikino, kad ateinantį sezoną teatras atlaikys, nes jo finansinė padėtis yra stabili, nėra skolų.

„Susitvarkėme su visom skolom, su visom negandom, kurios ilgus metus lydėjo teatrą, šiai dienai, galime drąsiai pasakyt, kad šiuos metus atlaikysime“, – tvirtino J. Sakalauskas.

Pasak jo, visam kultūros sektoriui verta atkreipti dėmesį į 2021 metus bei į tų metų biudžeto svarstymus.

„Turbūt bus siūlymai mažint, karpyt – mums jie bus pražūtingi, nes mums atlaikius šį sezoną tikrai gali atsiverst gerokai didesnės skolos, kurioms reiks valstybės paramos“, – sakė Operos ir baleto teatro generalinis direktorius.

J. Sakalauskas taip pat teigė besitikintis, kad rugpjūtį, prasidedant pirmiesiems teatro renginiams viduje, juos stebėti galės pilna salė žiūrovų. 

Šiuo metu numatyta, kad uždarose patalpose vykstančiuose renginiuose saugaus dviejų metrų atstumo galima ir nesilaikyti, jeigu užtikrinama, kad dalyviai viso renginio metu dėvi veido apsaugos priemones.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendime nurodyta, kad atstumas, jeigu žmonės dėvės nosį ir burną dengiančias kaukes, galės būti mažesnis.

Šiuo metu kultūros, pramogų, sporto renginiuose, vykstančiuose uždarose erdvėse, gali dalyvauti iki 150 žiūrovų, atvirose erdvėse – 700.

Nuo liepos 1 dienos šie skaičiai atitinkamai didinami iki 200 bei 1000.

Į šiuos skaičius neįskaičiuojami atlikėjai, organizatoriai ir aptarnaujantis personalas.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.