Nauji koronaviruso atvejai yra susiję su šeimos šventėmis, užsikrėtė mokinys Vilniuje

Nuotrauka pixabay.com

Šeši iš 17 naujų koronaviruso atvejų yra susiję su šeimos šventėmis, taip pat šia infekcine liga užsikrėtė mokinys Vilniuje, pirmadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Keturi nauji atvejai Tauragės apskrityje yra susiję su Klaipėdoje rugpjūčio 28 dieną vykusia šeimos švente. COVID-19 liga patvirtinta vienam šios šventės dalyviui ir trims su šventės dalyviais kontaktavusiems asmenims. Vertinama, kad su protrūkiu dabar iš viso siejami septyni susirgimai.

Du atvejai Vilniaus apskrityje siejami su asmenine švente, vykusia rugpjūčio 28 dieną Trakų rajone. Abu asmenys – šventės dalyviai. Iš viso su šiuo židiniu siejami devyni COVID-19 atvejai.

NVSC duomenimis, praėjusią parą fiksuotas naujas židinys Kauno apskrityje. Koronavirusas nustatytas žemės ūkio technikos prekyba ir priežiūra užsiimančios  įmonės „Ivabaltė“ darbuotojui. Šiuo metu su židiniu siejami du koronaviruso atvejai.

Be to, vertinama, kad vakarykštę parą septyni žmonės užsikrėtė po kontakto su žinomais sergančiaisiais, tačiau šie atvejai kol kas nepriskiriami infekcijos židiniams. Vienas iš šių asmenų – „Vilniaus privačios gimnazijos“ mokinys.

NVSC teigimu, paskutinį kartą vaikas mokykloje buvo rugsėjo 2-ąją, izoliuota viena klasė, kurioje mokosi 14 vaikų, ir du mokytojai, kontaktavę su užsikrėtusiuoju. Taip pat priimti sprendimai dėl patalpų dezinfekcijos.

Kaip BNS pirmadienį sakė mokyklos projektų ir rinkodaros vadovė Agnė Liubertaitė-Amšiejė, užsikrėtusio moksleivio šeimoje prieš tai buvo nustatytas susirgimas koronavirusu. Apie tai sužinojęs užsikrėtęs mokinys iš karto izoliavosi.

„Kas labai džiugina, asmuo yra labai atsakingas, tą pačią dieną nuvyko pasidaryti kraujo tyrimus. Paaiškėjo, kad pas jį jau yra susiformavę antikūnai“, – aiškino ji.

Anot mokyklos atstovės, po šio greitojo testo buvo atliktas tyrimas molekulinės diagnostikos (PGR) metodu, kuris ir parodė vis dar teigiamą rezultatą.

A. Liubertaitė-Amšiejė teigė, kad kontakto su kitų klasių moksleiviais užsikrėtusysis neturėjo. Ji taip pat pridūrė, kad mokykloje laikomasi srautų atskyrimo principo, kasdien mokiniams matuojama temperatūra, sudarytos sąlygos reguliariai dezinfekuoti rankas.

„Likę moksleiviai ir toliau mokysis kontaktiniu būdu. (…) Turime veiksmų planą, ką darysime, jei bus atvejų daugiau“, – komentavo mokyklos atstovė.

Anot jos, jei reikėtų, mokyklai problemų nekiltų ugdymą vykdyti ir nuotoliniu būdu. Iš viso „Vilniaus privačioje gimnazijoje“ mokosi apie 400 mokinių, dirba maždaug 100 mokytojų.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė trys asmenys. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo. 

Lietuvoje iš viso patvirtinta 3,1 tūkst. koronaviruso atvejų, tebeserga 1046 asmenys, 1955 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.