Nėra duomenų, kad EŽTT minimi Afganistano piliečiai yra Lietuvoje – VSAT vadas

Nuotrauka Vidaus reikalų ministerija/ facebook.com

Nėra duomenų, kad Afganistano piliečiai, kurių Europos Žmogaus Teisių Teismas neleido išsiųsti iš šalies, yra Lietuvoje, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas.

„Objektyvių duomenų, kad minėti Afganistano piliečiai šiuo metu yra Lietuvos Respublikos teritorijoje, mes neturime“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė VSAT vadas Rustamas Liubajevas.

Jis teigė, kad pareigūnai yra instruktuoti, jog pasitaikius atvejui, kad neteisėti migrantai deklaruotų esantys Afganistano piliečiai, būtų atliekami veiksmai siekiant nustatyti jų tapatybę.

„Jeigu pasitaikytų tokie atvejai, kad neteisėti migrantai deklaruoja, kad yra Afganistano piliečiai, būtų atliekami tam tikri veiksmai, siekiant nustatyti jų tapatybę. Kokiu būdu ta tapatybė bus nustatyta priklausys nuo to, ar turi tie migrantai asmens tapatybės dokumentus arba kitus dokumentus“, – sakė R. Liubajevas.

„Jeigu būtų nustatyta, kad čia būtent tie neteisėti migrantai, apie kuriuos kalbama sprendime, jie nebus grąžinami į Baltarusijos Respubliką“, – pridūrė jis.

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) trečiadienį pritaikė laikinąsias apsaugos priemones penkių Afganistano piliečių byloje prieš Lietuvą, laikinai neleisdamas jų išsiųsti iš šalies.

EŽTT pranešė tokį sprendimą priėmęs Sadeed ir kitų asmenų byloje prieš Lietuvą, susijusioje su Afganistano piliečiais, kurie teigia į Lietuvą patekę per sieną su Baltarusija ir besislapstantys šalyje.

Laikinosios apsaugos priemonės galioja iki rugsėjo 29 dienos.

Pranešime nurodoma, kad aplikantai yra Afganistano piliečiai, į Baltarusiją atvykę šių metų rugpjūtį. 

Anot pranešimo, nuo tada jie bandė patekti į Lietuvą, siekdami politinio prieglobsčio. Migrantai teigia, kad pabėgo iš Afganistano, nes būtų persekiojami šalies kontrolę perimusio Talibano režimo.

EŽTT taip pat nurodo, kad migrantai kelis kartus negalėjo įžengti į Lietuvą, buvo grąžinti į Baltarusiją ir strigo pasienyje, o nuo rugsėjo 5 dienos slepiasi Lietuvos teritorijoje.

Afganistano piliečiai EŽTT prašė sustabdyti jų perkėlimą į Baltarusiją ir Strasbūro teismo sprendimu iki rugsėjo 29 dienos Lietuvai nurodyta, kad jie negali būti perkelti iš šalies, kurioje jau yra, teritorijos.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *