Nors COVID-19 atvejų skaičius auga, daugumos jų užsikrėtimo aplinkybės yra aiškios – NVSC

Фото vilnius.lt

Šią savaitę patvirtinus daugiau nei 50 naujų koronaviruso atvejų, daugumos jų užsikrėtimo aplinkybės yra aiškios, o tai – džiuginanti tendencija, teigia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Atvejų skaičius auga, tai rodo, kad atsipalaiduoti negalima, bent jau džiugina ta tendencija, jog dauguma atvejų, kurie yra nustatomi, jie yra identifikuojami, jų užsikrėtimo aplinkybės aiškios, jie yra izoliuojami“, – spaudos konferencijoje penktadienį sakė NVSC atstovė Eglė Korkut.

„Kuo daugiau pavyksta išgaudyti asmenų, kuo daugiau jų yra izoliuojama, tuo labiau apsaugome visuomenę nuo užkrato plitimo“, – pridūrė ji.

Anot E. Korkut, saviizoliacija yra viena iš svarbiausių priemonių, padedančių sumažinti viruso plitimą.

„Norime atkreipti dėmesį į izoliacijos svarbą, nes iš vakar nustatytų 12 atvejų Kaune (…) jie jau buvo praėjusią savaitę ištirti, jų tyrimai buvo neigiami, šią savaitę pakartojus tyrimus, jie jau yra teigiami“, – kalbėjo NVSC atstovė.
 
„Tai kad po kontakto izoliacijos pradžioje žmogus viruso dar neišskiria, tai nereiškia, kad jis nesusirgs, izoliacijos reikia sąžiningai laikytis iki pat paskutinės dienos, kurią mes nurodome kaip specialistai“, – aiškino ji.

Iš viso koronavirusu Lietuvoje užsikrėtė 1986 žmonės, vien per praėjusią parą buvo patvirtinti 26 atvejai.

BNS skaičiavimais, tai didžiausias atvejų skaičius per parą nuo gegužės pradžios.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 277 asmenys, pasveiko – 1616. Nuo COVID-19 mirė 80 asmenų, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.