Nukentėjusiųjų nuo koronaviruso sąraše – prekybos, kelionių, maitinimo įmonės

Фото BFL/Ирмантаса Гялунаса

 Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paskelbtame nuo koronaviruso nukentėjusių įmonių sąraše yra valdančiųjų „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kontroliuojama viena didžiausių žemės ūkio grupių „Agrokoncernas“, nuo šios savaitės uždaryti statybinių ir namų apyvokos prekių, drabužių, baldų ir kiti prekybos tinklai, automobilių prekybininkai, didieji kelionių organizatoriai, maitinimo įmonės.

Į sąrašą pateko didieji kelionių organizatoriai „Novaturas“, „Tez tour“, „Baltic clipper“ ir „Baltic tours“, kuriuos ekspertai ir verslo atstovai įvardino kaip labiausiai koronaviruso pažeidžiamą sektorių.

VMI sąraše yra ir maitinimo įmonių – picerijų tinklas „Čili pica“, „Charlie Pizza“ ir „La Crepe“ restoranus valdanti „Amber food“, „Delano“, „McDonald’s“ užkandines Baltijos šalyse valdanti „Premier restaurants“.

Sąraše yra statybinių ir namų apyvokos prekių prekybos tinklai „Ermitažas“, „Kesko Senukai“, „Depo“, žemės ūkio technikos prekybos grupė „Dojus agro“,  žaliavų prekybos grupės „Imlitex Holdings“ bendrovė „Imlitex“, didžiausia Baltijos šalių mažmeninės drabužių prekybos grupė „Apranga“, „SBA baldų kompanija“, prekybos centrą „Ikea“ franšizės pagrindu valdanti „Felit“, parduotuves „Topo centras“ valdanti „Topo grupė“. 

Į sąrašą pateko ir automobilių prekybininkai – BMW automobilių prekybos įmonė „Krasta Auto“, „Mercedes-Benz“ prekiaujanti „Silberauto“, „Volkswagen“, „Audi“ ir „Seat“ pardavinėjanti „Autojuta“, „Renault“, „Volvo“ ir „Dacia“ atstovė „Sostena“, taip pat Vokietijos MAN atstovas Lietuvoje „Adampolis“.

VMI penktadienį paskelbė 32 tūkst. įmonių, kurios labiausiai nukentėjo nuo koronaviruso, sąrašą. Anot VMI vadovės Editos Janušienės, jos bus atleidžiamos nuo delspinigių, nebus išieškomi mokesčiai.

VMI atstovė Rūta Asadauskaitė BNS patikslino, kad sąraše yra įvairių formų juridiniai asmenys.  

„Šiems mokesčių mokėtojams bus taikomos ir analogiškos socialinio draudimo įmokų mokėjimą palengvinančios priemonės“, – pridūrė VMI vadovė. 

Įmonės, nepatekusios į sąrašą ir patyrusios neigiamų pasekmių, dėl pagalbos gali kreiptis į VMI.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.