Nuo COVID-19 mirė šia liga irgi sirgusio Kauno klinikinės ligoninės darbuotojo artimasis

Nuotrauka BFL/ Teodoras Biliūnas

Nuo koronaviruso mirė taip pat šia liga sirgusio Kauno klinikinės ligoninės darbuotojo artimasis, tai – 72-oji mirtis nuo COVID-19, antradienį BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Asmuo priklausė 51–60 metų amžiaus grupei, tačiau dėl onkologinės ligos priklausė ir rizikos grupei. Pirminiais duomenimis, jis užsikrėtė nuo artimo asmens, kuris dirba Kauno klinikinėje ligoninėje ir taip pat sirgo koronavirusu“, – BNS teigė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Vis dėlto ji pabrėžia, jog šis atvejis dar gali būti išbrauktas iš koronaviruso sukeltų mirčių sąrašo ir priskirtas prie tų asmenų, kurie sirgo COVID-19, tačiau mirė dėl kitų priežasčių.

„Mirties priežastis dar tikslinama. Kol kas informacija tokia, kokia yra, tačiau Kaune dėl šios situacijos dar aiškinamasi, nes žmogus turėjo tikrai rimtų onkologinių problemų“, – sakė NVSC atstovė.

Iš viso Lietuvoje, pirmadienio duomenimis, patvirtinta 1727 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Infekcine liga vis dar serga 308 žmonės, pasveiko – 1338.

Nuo COVID-19 mirė mirė 72 asmenys, dar devyni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.

72-uoju mirties nuo koronaviruso atveju įvardintas asmuo mirė dėl kitų priežasčių – SAM

2-uoju mirties nuo koronaviruso atveju įvardintas asmuo mirė dėl kitų priežasčių, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Žmogaus mirties priežastis sietina su onkologinės ligos progresavimu, o COVID-19 liga laikoma gretutine, todėl žmogus laikomas mirusiu dėl kitų priežasčių“, – rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Apie tai, jog šio asmens mirties priežastis gali būti ne susirgimas koronavirusu, BNS anksčiau antradienį sakė ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Ministerijai patikslinus informaciją, antradienio duomenimis, nuo COVID-19 mirė 71 asmuo, dar 10 susirgusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.