Nuo COVID-19 mirusio jauno vyro tyrimai infekcijos iš pradžių nerodė – gydytojas

Nuotrauka sam.lrv.lt

Jauniausios COVID-19 aukos – vos 27-erių metų vyro – tyrimai iš pradžių nerodė infekcijos, sako Kauno klinikų Intensyviosios terapijos klinikos vadovas Vidas Pilvinis, akcentuojantis, kad ši liga – itin klastinga.

„Man yra sunku šiandien kalbėti, nes turiu pripažinti faktą, kad mūsų ligoninėje vakar 27-erių metų vaikinas, sirgęs COVID-19 pneumonitu su ryškiu kvėpavimo funkcijos nepakankamumu po ilgalaikio gydymo, deja, mirė“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė klinikos vadovas.

„Pacientas jaunas, neturintis jokių gretutinių patologijų, iki šiol medikų pagalbos neprašęs, sportuojantis, turintis savo pomėgius. Toks žmogus kaip mes, kaip jūs“, – kalbėjo jis.

Jaunas vyras koronavirusine infekcija susirgo lapkričio 1 dieną, jam pasireiškė tipiniai gripo simptomai: karščiavimas, silpnumas. Jis į gydytojus kreipėsi nedelsiant.

„Pirmieji PGR tyrimai buvo neigiami ūmiame periode, bet klinika ryškėjo, progresavo kvėpavimo funkcijos nepakankamumas“, – sakė V. Pilvinis.

Pasak jo, iš pradžių pagal ligos eigą įtartą diagnozę galiausiai patvirtino ir tyrimai. COVID-19 sirgo ir paciento artimieji.

„Po dviejų savaičių pacientas pateko į gydymo įstaigą, joje taip pat pakartojus laboratorinius tyrimus tik klinikinė ligos eiga leido įtarti susirgimą. Bet progresuojant labai ryškiam kvėpavimo funkcijos nepakankamumui ir mums jau supratus, kad pagalba reikalinga ir tretinio lygio, mūsų reanimobilis vyko į Marijampolės miestą, ligoninę. Pacientui buvo taikyta dirbtinė plaučių ventiliacija transportavimo metu“, – pasakojo V. Pilvinis.

Kauno klinikų medikams teko nedelsiant spręsti, kokias papildomas priemones taikyti pacientui, nes dirbtinė plaučių ventiliacija ir medikamentinis gydymas nebuvo efektyvi. Jam taikyta ekstrakorporinė membraninė oksigenoterapija, ji kurį laiką užtikrino paciento gyvybines funkcijas.

Nepaisant to, kvėpavimo funkcijos nepakankamumas progresavo, triko organizmo funkcijos, iro plautinis audinys.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) anksčiau ketvirtadienį patvirtino, jog tai – iki šiol jauniausias nuo COVID-19 miręs asmuo Lietuvoje.

Statistikos departamento ketvirtadienio duomenimis, nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 735 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 365 užsikrėtusieji.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 83 tūkst. 883 asmenys, 47 tūkst. 810 – tebeserga, 34 tūkst. 975 – pasveiko.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.