Nuo gegužės 25-osios: pradinukai grįžtų į mokyklas, darbą atnaujintų būreliai

Фото BFL/Tomas Urbelionis

Vyriausybė trečiadienį ketina spręsti dėl mokyklų darbo atnaujinimo: planuojama nuo gegužės 25 dienos į mokyklas grąžinti pradinukus, o nuo birželio 1-osios – vyresniuosius mokinius.

Taip pat nuo gegužės 25 dienos siūloma atnaujinti neformalųjį ugdymą, abiturientų konsultacijas mokyklose gyvai, planus trečiadienį Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje pristatė švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

„Planuojam, kad pradinės klasės atsivertų nuo gegužės 25 dienos, ir tai nėra imperatyvas. Tai nėra privaloma nuostata, tai yra teisė, priimti vaikus ugdymui į mokyklą laikantis visų nustatytų reikalavimų ir derinant gyvą ugdymo procesą su nuotoliniu“, – sakė ministras.

„Nuo birželio 1 dienos tai siūloma daryti visoms likusioms klasėms, pabaigti visas ugdymo programas, ir, jei mokykla yra suplanavusi veiklas ir nori veikti, dirbti birželio mėnesį. Taip pat siūloma gyvai ir nuotoliniu būdu derinti konsultacijas abiturientams nuo gegužės 25 dienos, laikantis reikalavimų nuo gegužės 25 dienos veikti neformaliojo ugdymo įstaigoms“, – siūlymus pristatė A. Monkevičius.

A. Monkevičius pažymėjo, kad epidemijos sąlygomis tiesioginis ugdymo procesas toliau turės būti derinamas su nuotoliniu, nes taip dirbti tikriausiai reikės ir nuo rugsėjo. Rizikos grupės mokytojai negalės būti kviečiami tiesioginiam darbui.

Sprendimą, kaip mokyklos toliau organizuos darbą, trečiadienį priims Vyriausybė.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *