Nuo kitų metų pradės veikti suaugusiųjų švietimo platforma – ministerija

Nuotrauka smsm.lrv.lt/ Artūro Žuko

Planuojama, jog nuo 2023 metų pradžios turėtų pradėti veikti suaugusiųjų švietimo platforma, kurios tikslas – sudaryti sąlygas gyventojams gauti kompetencijų tobulinimo pasiūlymus, pagrįstus asmeniniu pasirinkimu.

Kaip antradienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, ši platforma veiks vieno langelio principu, savo individualioje paskyroje žmogus galės registruotis į mokymus, atšaukti dalyvavimą, kaupti informaciją apie baigtas mokymo programas. Baigusiajam mokymosi programą bus sugeneruojamas tai patvirtinantis pažymėjimas.

Sistemoje bus skelbiamos tik programos, kurias pateiks akredituoti, kokybės kriterijus atitinkantys švietimo programų teikėjai. Ji bus atvira įvairių formų, trukmės, metodų programoms.

„Sistema bus atvira visiems Lietuvos gyventojams, nepriklausomai nuo užimamų pareigų, kvalifikacijos, amžiaus, profesinės patirties. Norime, kad mokytųsi kuo daugiau Lietuvos gyventojų, o teikti finansavimą tam per individualias mokymosi paskyras yra visos ES siekiamybė“, – pranešime cituojama švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Ministerijos teigimu, numatoma skirti iki 500 eurų siekiantį finansavimą mokymams prioritetinėse kryptyse. Sistemoje sutelktomis mokymosi programomis taip pat galės pasinaudoti ir žmonės, norintys už mokymąsi susimokėti savo lėšomis.

Sistemos sukūrimas ir suaugusiųjų mokymosi galimybių užtikrinimas bus finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano ir Lietuvos biudžeto lėšomis, bendras biudžetas – 18 mln. eurų.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *