Nuo liepos psichotropiniai vaistai popierinėse formose bus išrašomi ant specialaus blanko

Nuotrauka BFL/ Saulius Žiūra

Nuo liepos psichotropiniai vaistai popierinėse formose bus išrašomi ant specialaus blanko, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Anot ministerijos, dėl to vaistų skyrimas taps skaidresnis, o padirbti receptą bus itin sudėtinga.

„Kaip rodo esama situacija, neretai jais bandoma piktnaudžiauti, iš to kyla daug neigiamų pasekmių žmonių sveikatai. Nauji saugieji popierinio recepto blankai turės registracijos numerį, o tai leis užtikrinti išrašomų receptų apskaitą bei mažinti piktnaudžiavimo galimybes“, – sako sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė.

Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė teigia, kad receptų padirbinėjimas yra gana dažna problema, su kuria susiduria vaistinių darbuotojai.

„Saugieji popierinio recepto blankai leis darbuotojui greitai ir paprastai įsitikinti, kad receptas yra tikras“, – teigė ji.

Ministerijos teigimu, pagal galiojančius teisės aktus, jau dabar visi vaistai, įskaitant psichotropinius vaistus, turi būti išrašomi elektroniniuose receptuose. Ant popierinių receptų blankų jie gali būti išrašomi tik išimtiniais atvejais, pavyzdžiui, lankant pacientą namuose, laikinai neveikiant e. sveikatai.

Rengiantis pokyčiams nuo liepos 1 dienos, kai psichotropiniai vaistai (daugiausiai benzodiazepinai – migdomieji ir raminamieji) popierinėse formose galės būti išrašomi tik ant specialaus (2 formos) blanko, gydymo įstaigos kviečiamos jais apsirūpinti iš anksto.

Pernai pirmojo ketvirčio duomenimis, 77 proc. populiariausių benzodiazepinų buvo išrašomi elektroniniuose receptuose, likusi dalis – popieriniuose (1 formos) receptuose.

Tuo tarpu kai kurie kiti psichiatriniai vaistai e. receptuose buvo išrašomi daugiau kaip 90 proc. atvejų.

Beveik visi kompensuojamieji vaistai ir medicinos pagalbos priemonėms yra išrašomi e. receptuose.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *