Nuo spalio 1-osios lieka vienas skubiosios pagalbos numeris – 112

Фото bpc.lrv.lt

Nuo spalio 1-osios lieka vienas skubiosios pagalbos numeris – 112, iki šiol veikusiais numeriais 01, 02, 03, 101, 102, 103, 011, 022, 033 tarnybos nebus pasiekiamos.

„Mūsų žinutė – rytoj tie numeriai bus išjungti, prašome įsidėmėti vieną vienintelį numerį – 112, norint išsikviesti pagalbos tarnybas“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė Bendrojo pagalbos centro (BPC) vadovas Audrius Čiuplys.

Skambinant senaisiais numeriais pusę metų vartotojai girdės informacinį pranešimą, kuriuo bus siūloma naudotis numeriu 112. Pranešimas bus transliuojamas lietuvių ir rusų kalbomis.

Anot A. Čiuplio, gauti pastarojo pusmečio duomenys rodo, kad apie 15 proc. pagalbos prašymų buvo gaunama senaisiais numeriais, tai – apie 170 tūkst. skambučių, penktadalis pagalbos prašytojų skambino laidiniais telefonais.

„Visiems bus paprasčiau“

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas pabrėžė, kad nuo šiol gyventojams bus aiškiau ir paprasčiau, o policijos darbas bus labiau koordinuotas.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau baigiamas projektas ir pagaliau yra vienas numeris. Vienas – visiems: dideliems ir mažiems, vaikui, pirmos klasės mokiniui, suaugusiajam ir pensininkui. Nereikės aiškinti, įrodinėti, kokie yra skubiosios pagalbos numeriai“, – teigė S. Gagas.

„Policijos darbas iš esmės nesikeičia, tik tampa dar labiau koordinuotas, nes visi skubiosios pagalbos skambučiai priimami per BPC, o reikalui esant gali būti sujungiami su policijos budėtoju toje apskrityje, kurioje yra įvykis. Džiaugiamės tuo vienu numeriu, kuris įneš aiškumo. Visiems Lietuvos gyventojams, piliečiams ir svečiams bus paprasčiau“, – pridūrė jis.

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidas Kerševičius teigė, kad anksčiau su senaisiais pagalbos numeriais būdavo nesusipratimų.

„Jis mums tikrai yra svarbus, nes mes teikiame tik skubią pagalbą ir tikrai žmonės painiodavosi, būdavo įvairių nesusipratimų. (…) Mūsų tarnybai – ugniagesiams – jokio pokyčio neįvyks ir rytoj. Mes tik džiaugsimės, kad žmonės greičiau galės mus išsikviesti, tai yra labai svarbu, svarbu ir mūsų šalies svečiams, nes būdavo nelengva paaiškinti, pavyzdžiui, 01 reikšmę atvykėliams“, – tvirtino V. Kerševičius.

Kaip atsiminti?

BPC vadovas A. Čiuplys taip pat pademonstravo, kaip atsiminti vienintelį numerį skubiosios pagalbos numerį 112.

„Tie gyventojai, kurie vis dar naudojasi senaisiais pagalbos numeriais, ką jiems reikia įsidėmėti, tai vieną vienintelį dalyką, kaip mes mokome savo vaikus, moksleivius, tai yra paprasta vienintelė kombinacija: viena burna, viena nosis, dvi akys – daugiau nieko nereikia atsiminti žmogui, kad įsidėmėtų vieną vienintelį Lietuvoje veikiantį skubiosios pagalbos tarnybų numerį“, – kalbėjo BPC viršininkas.

„Vieno numerio žinojimas leidžia gyventojams jį paprastai atsiminti tose stresinėse situacijose, kai labai sunku kalbėti, kartais net sunku prisiminti savo adresą, pasakyti, kur jis yra ir panašiai“, – pridūrė jis.

Jis priminė, kad numeris 112 yra nemokamas, veikia ir be SIM kortelės, o skambinant šiuo numeriu iš mobiliojo ryšio operatorių gaunami vietos nustatymo duomenys.

Atskiri telefonai konsultacijoms

Greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Zdislavas Skvarciany priminė, kad 112 yra skubiosios pagalbos numeris, tačiau yra konsultacijoms skirtas numeris – 113.

„112 yra skubiosios pagalbos telefonas, tad tuo numeriu reikėtų skambinti, kai žmogui reikia iškviesti greitąją pagalbą. Yra dar vienas telefonas – 113, kuris veikia nuo praėjusių metų spalio pirmos dienos, tai yra konsultacinis telefonas, kuriuo gali skambinti piliečiai. Jie bus sujungiami su mūsų dispečerine ir tai ne skubiosios pagalbos iškvietimas, čia galima konsultuotis, jeigu žmogus nežino, ką daryti, jeigu galima užsakyti tam tikras mokamas ar kitas paslaugas“, – kalbėjo Z. Skvarciany.

Taip pat konsultuotis galima ir su policijos pareigūnais – numeriu 870060000 arba platformoje epolicija.lt. 

Kaip 2019 metais nusprendė Vyriausybė, 2021-ieji buvo paskutiniai metai, kai tarnybos galėjo pereiti prie numerio 112, paskutinė prie visuotino numerio prisijungė greitosios medicinos pagalbos tarnyba.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *