NVSC atstovė: nerimą kelia pavieniai su koronaviruso židiniais nesusiję atvejai

Nuotrauka BFL/ Irmantas Gelūnas

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė sako, kad nerimą kelia ne tik asmeninėse šventėse išplitę, bet ir per pastarąją savaitę nustatyti devyni pavieniai atvejai, nesusiję su jokiais židiniais ar žinomais šaltiniais.

„Dar didesnį susirūpinimą kelia labai nedaug nustatytų atvejų, bet per savaitę nustatyti devyni nei su židiniais, nei su kitais registruotais susirgimais nesusiję atvejai, kurių mes nenustatėme infekcijos šaltinio. Šiuo atveju reiškia, kad virusas, kaip sakė ministras, ir plinta visuomenėje. Laimei, plinta nesparčiai, negausiai, skaičiai labai nedideli, bet tokiu atveju nepavyksta užkardyti ir nutraukti jo plitimo grandinės, kai nežinai, kur tas infekcijos šaltinis“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė.

Jos teigimu, didelį susirūpinimą kelia ir asmeninės šventės – dviejose jų, t.y. Vilniaus rajone, Kalveliuose ir Širvintų rajone, Kernavėje susirgo absoliuti dauguma jų dalyvių, o su jais kontaktavo apie 230 šventėse nebuvusių asmenų.

Tuo metu nustačius naujus įvežtinius atvejus ir naujus susirgimus sveikatos įstaigose, situaciją, pasak jos, „pavyksta suvaldyti, lokalizuoti židinius“.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.