NVSC atstovė: situacija Antavilių pensionate kelia nerimą

Nuotrauka ANTAVILIŲ PENSIONATAS/ facebook.com

Antavilių pensionate nustačius pirmąjį koronaviruso atvejį pacientui, situacija šioje įstaigoje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovams kelia nerimą.

„Kai jau nustatytas pirmasis paciento atvejis, mes tikrai labai jaudinamės ir žiūrėsime šiandien atliktų laboratorinių tyrimų rezultatai, ką jie parodys“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Anksčiau koronavirusas šioje įstaigoje buvo nustatytas dviem darbuotojams. Pasak NVSC atstovės, situacija neramina ir dėl to, jog darbuotojai nejautė simptomų.

„Tai žmonės vis dėlto neturėdami simptomų neįsivaizduoja, kad galėtų kelti grėsmę aplinkiniams, tai visų pirma kelia nerimą“, – sakė G. Megelinskienė.

Antavilių pensionato gyventojas yra vienas iš penkių naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje. Pasak NVSC atstovės, liga nustatyta nuvežus pacientą į ligoninę dėl traumos.

„Prieš tai buvo greitosios pagalbos automobiliu išvežtas į kitą ligoninę dėl traumos, jam buvo atliktas tyrimas dėl COVID-19 ir išaiškinta, kad šio asmens tyrimo rezultatas yra teigiamas. Tada jis buvo transportuotas į Santaros klinikas ir šiuo metu gydomas infekcinių ligų centre nors asmeniui konkretūs simptomai ir nepasireiškė“, – sakė G. Megelinskienė.

Pensionate sąlytį su užsikrėtusiais turėjo 90 pacientų ir aštuoni darbuotojai, jie izoliuoti. NVSC specialistai įstaigoje šiuo metu atlieka tyrimą.

Šioje įstaigoje koronavirusas anksčiau nustatytas dviem slaugytojo padėjėjams.

Pasak NVSC atstovės, Antavilių pensionate nustatyta smulkių pažeidimų, tačiau apskritai įstaiga yra gerai pasirengusi ir vykdo specialistų nurodymus.

Tarp naujų atvejų taip pat išaiškintas dar vienas užsikrėtęs Nemenčinės bendrovės „Vilnika“ darbuotojas bei Kabiškių kaimo gyventojas.

Klaipėdoje, viešojoje įstaigoje „Ori senatvė“, koronavirusu susirgo socialinio darbuotojo padėjėjas, teikęs paslaugas namuose. Nustatytas vienas sąlytį turėjęs darbuotojas ir keturi pacientai.

Šalyje registruoti 1344 koronaviruso atvejai, pasveiko – 536, mirė – 44 žmonės. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.