NVSC įspėja apie plintančias melagingas žinutes prašant pateikti asmens duomenis

Фото pixabay.com

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) įspėja apie siuntinėjamas melagingas trumpąsias žinutes, kai prisidengiant NVSC vardu prašoma pateikti asmens duomenis.

Centras teigia sulaukęs informacijos, jog neva NVSC siunčiamose žinutėse žmonių prašoma į jas atsakyti nurodant savo asmens kodą, gydymo įstaigą ir kitą informaciją.

„NVSC atkreipia dėmesį, kad tokių žinučių, į kurias būtų prašoma atsakyti, nesiunčia. NVSC siunčiamoje žinutėje duomenis pateikti sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusine infekcija turėjusių žmonių prašoma užpildant specialią NVSC anketą“, – teigia centras.

Visuomenės sveikatos centas pabrėžia, kad jo siunčiamuose pranešimuose siuntėjo laukelyje nurodoma santrumpa „NVSC“, o ne telefono numeris, taip pat nėra prašoma į žinutę atsakyti, o tik siunčiama nuoroda į anketą internete, kurią prašoma užpildyti.

Dar vienas požymis, rodantis, kad žinutė tikrai iš NVSC, yra tai, kad žinutės turinyje nurodomi tikslūs asmens, kuriam ji skirta, inicialai. 

„NVSC ragina žmones būti budrius, gavus žinutę iš nepažįstamo numerio su prašymu pateikti savo asmens duomenis, jokiu būdu neatsakinėti į jas ir kreiptis į savo mobiliojo ryšio operatorius, kad blokuotų tokius siuntėjus“, – teigiama centro pranešime.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.