NVSC: per savaitę COVID-19 protrūkių sumažėjo beveik per pusę

Фото BFL/Андрюса Уфартаса

Per savaitę COVID-19 protrūkių šalyje sumažėjo beveik per pusę, epidemiologai ir toliau fiksuoja koronavirusinės infekcijos protrūkių mažėjimą.

Kaip antradienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), lyginant gegužės ir birželio mėnesių pabaigoje COVID-19 protrūkių žemėlapyje fiksuotas tendencijas, matyti, jog per mėnesį aktyvių protrūkių sumažėjo beveik 90-čia proc., t. y. nuo 386 gegužę iki 46 birželį.

Pasak NVSC gydytojos epidemiologės Daivos Razmuvienės, praėjusią savaitę epidemiologai ir toliau fiksuoja koronavirusinės infekcijos protrūkių kreivės lūžimą žemyn, o šias tendencijas lemia gyventojų vakcinacija.

„Tai, ką matome protrūkių kreivėje, džiugina. Praėjusią savaitę protrūkių mažėjimo tendencija ne tik išliko, bet ir stebimas svaresnis kreivės lūžimas, nei savaitėmis prieš tai, kai jis kas savaitę siekė apie 30 procentų. Reiškia, vakcinacijos daroma įtaka epidemiologinei situacijai yra itin reikšminga. Tai labai geras ir labai lauktas rezultatas, įrodantis, kad skiepydamiesi virusą galime įveikti“, –  sakė D. Razmuvienė.

Ji paragino gyventojus toliau aktyviai skiepytis ir „kartu kurti sėkmės istoriją ir su ja, o ne su virusu pasitikti rudenį“.

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę Lietuvoje 60-čia proc. sumažėjo aktyvių protrūkių, registruotų ugdymo įstaigose. Jų specialistai užfiksavo 12, kai savaitę prieš tai – 30. Taip pat per pusę mažiau protrūkių registruota maisto pramonės, baldų gamybos įmonėse, statybos ir logistikos bei transporto sektoriuose.

Tuo metu prekybos įmonėse, anot specialistų, praėjusią savaitę stebima 40-čia proc. mažiau aktyvių protrūkių, lyginant su 24-ąja metų savaite. Jų epidemiologai užfiksavo keturis, savaitę prieš tai – septynis.

Specialistų vertinimu, gamybos sektoriuje protrūkių kreivė praėjusią savaitę krito lėčiau, nei ankstesnę savaitę, t.y. per savaitę protrūkių įmonėse sumažėjo penktadaliu. Taip pat nebeliko aktyvių ligos protrūkių siuvimo įmonėse – pavasarį šios srities įmonėse jų buvo registruota per 20.

Bendrai praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje fiksuoti 46 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, kai savaitę prieš tai – 88 protrūkiai. Birželio 7-13 dienomis buvo nustatyti 138 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai, gegužės 31-birželio 6 dienomis – 212 protrūkių. Gegužės pabaigoje fiksuoti 331 protrūkis, gegužės 10-16 dienomis – 448 protrūkiai.

NVSC primena, kad protrūkis – tai staigus užkrečiamųjų ligų išplitimas, apėmęs riboto skaičiaus žmonių grupę ar ribotą teritoriją, t. y. du ir daugiau tarpusavyje susiję ligos atvejai laiko ir vietos požiūriu.

NVSC primena, kad skiepytis „Biontech“ ir „Pfizer“ vakcina gali asmenys nuo 12 metų, likusiomis vakcinomis leidžiama skiepyti visus pilnamečius.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *