NVSC siūlo Vilniuje riboti laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, trumpinti barų veiklą

Nuotrauka BFL/ Andrius Ufartas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) ragina Vilniaus miesto savivaldybę laikinai riboti aktyvaus laisvalaikio veiklas uždarose patalpose, trumpinti barų darbo laiką.

Kaip trečiadienį pranešė NVSC, tokių veiklų kaip grupinės sporto treniruotės, šokių, dainavimo studijų veiklos apribojimas reikalingas norint spręsti susidariusią nepalankią epidemiologinę situaciją dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo.

Trečiadienį iki pietų NVSC Vilniaus departamentas jau yra gavęs 98 teigiamus koronaviruso infekcijai nustatyti testų rezultatus.

„Siūlomos priemonės tikrai minkštosios, bet tokios, kurias, mūsų vertinimu, jau reikia taikyti čia ir dabar tam, kad vėliau neprireiktų didesnių ribojimų“, – pranešime cituojama NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Minimos veiklos, pasak NVSC, yra epidemiologiškai rizikingiausios. 

„Registruojame protrūkius, susijusius su sporto klubais, šokių studijomis, ledo rituliu, kurie išplito į įstaigas, įmones, organizacijas, mokyklas. Turime atvejus, siejamus su apsilankymais baruose, kur tie atvejai tarsi kibirkštis, įžiebianti protrūkius darbo ar ugdymosi aplinkoje. Mūsų nuomone, tokios „prabangos“ šiuo metu sau leisti tiesiog negalime“, – sako R. Lingienė.

NVSC buvo pateikusi bendras rekomendacijas tokių paslaugų teikėjams jas teikti tik pasitarus su visuomenės sveikatos specialistais ir ėmusis maksimalių infekcijos kontrolės prevencijos priemonių. Jei to negalima užtikrinti – laikinai paslaugas stabdyti.

Tačiau norimų rezultatų tai nedavė – susiję atvejai ir toliau registruojami. Be to, pavyzdžiui, kreipusis į vieną iš šokio studijų su raginimu laikinai stabdyti veiklą, į tokias rekomendacijas šokių studija taip ir neatsižvelgė.

Taip pat NVSC informuoja, kad, nors Vilniaus miesto suminis sergamumo rodiklis COVID-19 liga 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14-lika dienų yra 64,6 atvejai, situacija sparčiai keičiasi. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.