NVSC: užfiksuotas įvežtinis koronaviruso atvejis, nauji atvejai „Pušyno kelyje“

Фото pixabay.com

Iš šešių per praėjusią parą Lietuvoje nustatytų naujų koronaviruso atvejų vienas yra įvežtinis, dar trys užfiksuoti reabilitacijos centre „Pušyno kelias“.

„Vėl turime įvežtinį atvejį, jis irgi yra Klaipėdos apskrityje. Asmuo sekmadienį grįžo į Lietuvą, prieš tai apie du-tris mėnesius plaukiojo kruiziniame laive ir nurodė, kad kruizinis laivas keleivių neturėjo, plaukiojo tik su įgulos nariais, nes jam nebuvo leidžiama prisišvartuoti uostuose“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė.

Susirgusiojo teigimu, kruiziniame laive dirbo jo artimas asmuo.

Užsikrėtęs asmuo į krantą išlipo gegužės 7 dieną Barbadose ir užsakytu reisu su įgula skrido į Londoną, iš kur gegužės 10 dieną vyko į Taliną ir maršrutiniu taksi grįžo į Klaipėdą. Šiuo metu ieškoma sąlytį turėjusių asmenų kruizinės laivybos kompanijoje.

„Taip pat turime vieną atvejį Telšių apskrityje, asmuo priklauso rizikos grupei dėl susirgimų, lėtinių ligų. Nustatyti devyni sąlytį turėję asmenys, visi šeimos nariai“, – sakė R. Lingienė.

Liga paaiškėjo asmenį ruošiant planinei hospitalizacijai ir atlikus privalomą tyrimą dėl koronaviruso.

„Kiti keturi atvejai yra Vilniaus apskrityje: trys reabilitacijos centre „Pušyno kelias“, vienas – šeiminio protrūkio atvejis, šeimoje yra daugiau sergančių“, – sakė ji.

Iš vis Lietuvoje yra nustatyti 1491 koronaviruso atvejai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *