O. Arestovyčius: atrodo, kad Lietuva Ukrainai atiduoda du trečdalius savo karinio biudžeto

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

Ukrainos prezidento administracijos patarėjas Oleksijus Arestovyčius sako, kad Lietuvos karinė ir politinė parama Ukrainai yra neįkainojama, ir kartais atrodo, kad šalis atiduoda „du trečdalius savo karinio biudžeto“.

„Jei lietuviai neremtų, aš jau būčiau negyvas. Lietuvos prezidentas, Lietuvos krašto apsaugos ministras buvo pirmieji užsienio lyderiai, atvykę į Kyjivą, kovo viduryje, kai jį buvo apsupusios Rusų pajėgos. Tai buvo didžiulė politinė, informacinė, dvasinė parama“, – žurnalistams Vilniuje ketvirtadienį kalbėjo jis.

„Kalbant apie šarvuotas transporto priemones, Vakarai kartu suteikė mums 130 priemonių, o 50 jų davė ši mažytė Lietuva. Taigi prisidėjimas yra neįtikėtinas. Kartais atrodo, kad Lietuva atiduoda dvi trečiąsias savo gynybos biudžeto“, – tvirtino O. Arestovyčius.

Pasak jo, Lietuvos suteikta karinė, politinė, ekonominė parama „išgelbėjo tūkstančius gyvybių“.

„Tai yra egzistencinė parama ir palaikymas, ačiū už ją“, – kalbėjo jis.

Lietuva Ukrainai yra perdavusi M113 šarvuočių, 105 mm haubicų, trumpojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemų, prieštankinių ginklų, kitos ginkluotės.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *