Olimpinį Lazdynų baseiną Vilniuje tikimas atidaryti dar šiemet, sako vicemeras

Nuotrauka BNS/ Lukas Balandis

Lazdynų baseino Vilniuje statybas tikimasi užbaigti iki rudens, o jį atverti dar gruodį, sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Anot jo, šiuo metu yra baigta apie 90 proc. statybos darbų, biudžetas lieka nepakitęs – 35 mln. eurų, tačiau baseinas bus atvertas be SPA ir pirčių zonų, jos bus užbaigtos vėliau.

„Pernai vasarą susitikome čia, vaizdas buvo kitoks, turėjome planą, kad baseinas bus pabaigtas ir pradėtas eksploatuoti panašiu laikotarpiu dabar, apie vasarą, bet taip jau būna statybose, kad dėl tam tikrų objektyvių priežasčių statybos yra užsitęsusios“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje statomame baseine sakė vicemeras.

Nuotrauka BNS/ Lukas Balandis

„Tikimės, kad visi darbai baigsis rugsėjo pabaigoje, dar kiek užtruks pastato pridavimo procedūros. Tikimės, kad dar šiemet pirmieji lankytojai pateks ir ilgai lauktas baseinas galės būti pradėtas eksploatuoti“, – kalbėjo jis 

Vicemero teigimu, naujasis rangovas, Panevėžio statybos trestas, perėmęs darbus iš bankrutuojančios „Active construction management“ (buvusios „Irdaivos“), turėjo keisti jau įdiegtus laikančiųjų konstrukcijų varžtus, kurie neatitiko techninių reikalavimų, taip pat nardymo baseine teko keisti suskilinėjusius vamzdžius dėl buvusio rangovo netinkamai atliktų eksploatacijos ir statybų stabdymo darbų.

Lazdyno sporto centras su 50 ir 25 metrų plaukimo takeliais, 1,2 tūkst. vietų žiūrovams, pirtimis ir treniruočių salėmis vietoje nugriauto sovietmečiu statyto baseino pradėtas statyti 2017-aisiais.

Baseino statybų sutartį su „Active construction management“ ir jos partnerėmis – bendrovėmis „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“, „Axis power“ – savivaldybė nutraukė 2020-ųjų pradžioje, teigdama, jog rangovai atsisako tęsti darbus.

Savivaldybės teigimu, jie buvo atlikę apie 40 proc. darbų, jiems buvo sumokėta apie 14 mln. eurų. Skaičiuojama, kad nuo pradinės beveik 22 mln. eurų sumos projekto kaina išaugo iki 35 mln. eurų. 

Pernai lapkritį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutinai pripažino, jog Vilniaus valdžia teisėtai nutraukė sutartį. 

Vilniaus valdžia pernai vasarį pasirašė sutartį su nauju rangovu – Panevėžio statybos trestu. Įmonė baseino statybas žada baigti iki šių metų vidurio. 

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *