Opozicijos užblokuotas patikslintas PSDF biudžetas Seimui bus teikiamas ketvirtadienį

Фото BFL/Инги Йодите

Patikslintas šių metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto projektas Seimui bus pateiktas ketvirtadienį, pranešė Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas.

„PSDF biudžetas, dėl kurio mes čia taip pasiginčijome, bus pateiktas ketvirtadienį ryte, preliminariai suderinome su ministru, kad jis galės pristatyti“, – Seimo posėdyje sakė jis. 

Projektą antradienį Seimui pristatyti buvo atvykusi sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė, tačiau tai padaryti jai nepavyko. Tam pasipriešino opozicija – „valstiečiai“ ir „darbiečiai“. Pasigedę ministro Arūno Dulkio, jie blokavo projekto pateikimą.  

Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad jam nekyla abejonių dėl viceministrės kompetencijos, bet biudžeto pristatyme norėtų matyti ministrą.

„Biudžeto pristatymas yra išskirtinis įvykis. Paprastai tai daro ministrai – atsako į klausimus, kurie yra tikrai politiškai kitą kartą ir sunkūs. Pasitarėme frakcijoje, žinau, kad ir Darbo partijos nuomonė panaši, prašytume pristatyme daryti pertrauką ir sulaukti, kada ministras galės pristatyti projektą“, – pareiškė jis. 

Tuo metu Seimui pirmininkavęs Jurgis Razma sutiko, kad pertrauka bus daroma.   

„Nėra prasmės organizuoti balsavimo, tiesiog fiksuokime, kad pertrauka yra skelbiama bendru sutarimu, nes akivaizdu, kad opozicija penktadalį balsų tikrai surinks“, – pareiškė jis. 

Su pandemija kovojančių medikų atlyginimų priedams PSDF biudžete šiemet papildomai norima skirti beveik 75 mln. eurų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.