P. Gražulis išvengė atsakomybės už galbūt viršytą važiavimo greitį

Гражулис в сейме
Nuotrauka BFL/ Paulius Peleckis

Seimo narys Petras Gražulis išvengė atsakomybės už galbūt viršytą važiavimo greitį – Kauno apskrities policija praeitą savaitę nutraukė administracinę bylą, nesurinkus pakankamai neginčijamų įrodymų politiko kaltei pagrįsti.

Naujienų portalas 15min.lt lapkritį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame fiksuota, kaip lengvasis automobilis „Lexus“ autostrada važiuoja 150 kilometrų per valandą greičiu ir daugiau. Vaizdo įrašą daręs Deividu pristatęs vaikinas tvirtino matęs, kad mašiną vairuoja P. Gražulis.

„Lapkričio 21, 15 val. 27 min., du sykius matėm Petrą už vairo. Linkėjimai“, – vaizdo įraše kalba vaikinas.

Pasak Kauno apskrities policijos, buvo gautas pranešimas, kad žiniasklaidos priemonėse pasirodė informacija, jog automobiliu „Renault Espace“ važiuojantys asmenys lapkričio 21 dieną užfiksavo priešais juos vykstantį ir galbūt greitį viršijantį automobilį „Lexus“.

Patikslinus pirminę informaciją, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyboje buvo pradėtas tyrimas dėl galimo greičio viršijimo.

Pirmadienį Kauno apskrities policija pranešė, kad per tyrimą nustatyta, jog galimas greičio viršijimo faktas buvo užfiksuotas tik remiantis matomais transporto priemonės „Renault“ spidometro duomenimis.

„Kreipiantis į transporto priemonės atstovybę buvo gautas atsakymas, kad transporto priemonės dokumentacijoje nėra informacijos apie galimą skirtumą tarp realaus automobilio greičio ir spidometre rodomo greičio. Greitis nebuvo užfiksuotas naudojant transporto greičio kontrolės prietaisą“, – rašoma policijos pranešime.

Pasak policijos, sprendžiant asmens administracinės atsakomybės klausimą, pakankamai nesurinkus neginčijamų įrodymų, vadovaujantis Konstitucijoje  įtvirtintu nekaltumo prezumpcijos principu, ketvirtadienį administracinė teisena dėl galimo greičio viršijimo „Renault“ ir „Lexus“ vairuotojų atžvilgiu buvo nutraukta.

P. Gražulis šiemet kovą Plungės teisme buvo nubaustas už chuliganišką vairavimą, politikas metus negali sėsti prie vairo ir turi susimokėti 225 eurų baudą. Šis sprendimas yra apskųstas.

Pernai spalį policijos pareigūnai politiką buvo nubaudę už tai, kad vasarą autostradoje susidarius spūsčiai jis kirto ištisinę eismo juostą, viršijo greitį ir važiavo kelkraščiu. Jam skirta 225 eurų piniginė bauda ir atimta teisė vairuoti vienerius metus, tačiau politikas tokį policijos nutarimą apskundė Plungės apylinkės teismui.

Policijos atstovai teismą informavo, jog pastaraisiais metais P. Gražulis administracinėmis nuobaudomis baustas 38 kartus, iš jų 30 kartų už greičio viršijimą.

Jis taip pat yra nuteistas ir baudžiamojoje byloje, už piktnaudžiavimą jam skirta daugiau nei 15 tūkst. eurų bauda, nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *