Pakruojo ir Panevėžio rajonuose rasta pavojingų atliekų

Pakruojo ir Panevėžio rajonuose rasta galbūt nelegaliai laikomų pavojingų atliekų, pirmadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Šios atliekos aptiktos praėjusią savaitę atliekant neplaninį patikrinimą, departamentas kreipėsi į teisėsaugą.

Iš pradžių Pakruojo rajone aptiktos 222 statinės su neaiškios kilmės skysčiais, pirminiais duomenimis, naftos produktais.

Kaip paaiškėjo atliekant tyrimą, šios atliekos galimai priklauso bendrovei „BNB Capital“.

Pagal Aplinkos apsaugos agentūros išduotą Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimą (TIPK), bendrovė veiklą gali vykdyti tik Pakruojo rajone esančio Petrašiūnų kaimo Stoties gatvėje, bet atliekos rastos kitoje vietoje.

Patikrinus leidime nurodytą teritoriją, rasta dar 91 plastikinė talpa su naftos produktų regeneravimo atliekomis ir 15 tuščių talpų, kurios, kaip nustatyta, sandėliuojamos nesilaikant TIPK reikalavimų. 

Taip pat tyrimo metu paaiškėjo, kad įmonė galbūt pažeisdama aplinkosaugos reikalavimus laiko atliekas dar vienoje vietoje.

Patikrinus turimą informaciją nustatyta, kad analogiškos kilmės naftos produktų atliekos tokiose pat talpose dar laikomos Panevėžio rajone. Ten iš viso rastos 132 talpos.

Už atliekų laikymą nesilaikant TIPK leidime nustatytų sąlygų įmonei ir atsakingiems įmonės asmenims bus taikomos poveikio priemonės bei teikiamas privalomasis nurodymas atliekas perduoti atliekų tvarkytojams.

Aplinkos apsaugos departamentas taip pat kreipėsi į Šiaulių apygardos prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Šiaulių apygardos prokuratūros atstovė spaudai Gabrielė Petkuvienė BNS sakė, kad kreipimasis persiųstas nagrinėti policijai. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *