Palapines pasistatę mitinguotojai reikalavo ministerijos daugiau bendrabučių studentams

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

Aštuoni protestuotojai prie Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) trečiadienį pasistatę palapines reikalavo didinti bendrabučių skaičių studentams, o vietos juose negaunantiems kompensuoti nuomos išlaidas.

Mitingą organizavo opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus skyriaus grupė „Momentum“.

„Protestu siekiame išspręsti studentų apgyvendinimo problemas, kad studentas atvykęs į universitetą galėtų koncentruotis į mokslą“, – BNS sakė „Momentum“ pirmininkas Rytis Alekna.

Jo teigimu, Vilniuje yra likę tuščių bendrabučių kurie gali būti panaudojami sprendžiant apgyvendinimo problemą.

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

Tuo tarpu ministerija pabrėžia, kad auštųjų mokyklų bendrabučių neturi ir nevaldo.

Nuotrauka BNS/ Paulius Peleckis

„Ministerija neturi ir neadministruoja studentų bendrabučių – tai yra aukštųjų mokyklų teisė ir rūpestis (…). Bendrabučių valdymo perimti iš aukštųjų mokyklų neplanuojame“, – žurnalistams sakė švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.  

„Šitas atsakymas mus labai piktina. Apskritai, kad ministerija nusiplauna nuo problemų sprendimo prisidengdama universitetų autonomija“, – savo ruožtu teigė R. Alekna.

Reikalauja kompensuoti išlaidas

Mitinguotojai taip pat siūlė studentams, neturintiems galimybės apsigyventi bendrabutyje, kompensuoti nuomos išlaidas, didinti esamų bendrabučių skaičių, centralizuoti jų administravimą.

„Mūsų reikalavimai gana paprasti. Turėtų būti sukurta priemonė kaip finansuoti žmonėms nuomą, kurie norėtų gyventi privačiame sektoriuje, turėtų būti sukurta priemonė, kaip ministerija galėtų dalintis informacija apie bendrabučių užimtumą“, – BNS pasakojo mitingo dalyvis socialdemokratas Tadas Vinokuras.

Akcijoje taip pat dalyvavo keli studentai, viena iš jų sakė, jog studentai, kuriems nesiseka rasti gyvenamos vietos, susiduria su papildomais sunkumais.

„Jiems reikia papildomai susirasti darbą, jeigu jie renkasi važinėti, tai daug laiko užtrunka. Visi šie dalykai atima daug laiko“, – BNS pasakojo viena iš akcijos organizatorių, studentė Justina Motiejauskaitė.

ŠMSM trečiadienį išplatintame pranešime nurodė, jog skatina aukštųjų mokyklų bendradarbiavimą dalijantis bendrabučių vietomis. Taip pat nurodoma, kad studentų bendrabučių atnaujinimo programai iki 2025 metų ministerija yra skyrusi apie septynis milijonus eurų.

ŠMSM teigia, jog reaguodama į situacija ji inicijuoja darbo grupę. Į ją bus kviečiami aukštųjų mokyklų administracijų, studentų atstovai.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.