Panaikintas draudimas atvykti iš ES šalių, bet bus reikalaujama atlikti COVID-19 testą

Nuotrauka vrm.lrv.lt

Vyriausybė pirmadienį atšaukė iki šiol galiojusį draudimą į Lietuvą atvykti užsieniečiams iš koronaviruso itin paveiktų Europos Sąjungos (ES) šalių, tačiau įvedė reikalavimą atlikti koronaviruso testą.

„Sąrašai, kurie buvo skelbiami – mažai paveiktos valstybės, daugiau paveiktos valstybės – jie praktiškai praranda prasmę. Visur situacija keičiasi ir iki trijų atvejų tokių valstybių kaip ir nėra, dėl to norime suvienodinti atvykimo sąlygas visiems“, – posėdyje sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Pagal iki šiol galiojusią tvarką, iš valstybių, kur dviejų savaičių sergamumo koronavirusu rodiklis viršijo 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, į Lietuvą galėjo grįžti tik jos piliečiai, o užsieniečių atvykimas buvo draudžiamas.

Nuo šiol iš Europos Sąjungos, taip pat Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino, Andoros, Monako, San Marino ir Vatikano asmenys į Lietuvą galės atvykti laisvai, šis draudimas negalios.

Tačiau jeigu šiose šalyse sergamumas viršys 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų, atvykstantys užsieniečiai turės būti atlikę testą koronavirusui nustatyti ir gavę neigiamą atsakymą.

„Nustatoma, kad jeigu didesnis susirgimų skaičius negu 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, tokie užsieniečiai privalo turėti ne vėliau kaip per 72 valandas iki atvykimo į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą COVID-19 ligai nustatyti bei gautą neigiamą atsakymą“, – sakė R. Tamašunienė.

Lietuviai, grįžtantys iš tokių šalių, privalės izoliuotis, o testą privalės atlikti grįžę, per parą.

„Tos sąlygos galios tokios pačios, tik tiek, kad lietuviai parvykę čia tuos testus atliks, iš atkeliaujančių užsieniečių mes prašome, kad jie savo šalyje atliktų“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Atvykstantiesiems toliau galios saviizoliacijos reikalavimas.

Užsieniečiai iš trečių šalių ir toliau į Lietuvą nebus įleidžiami, išskyrus Vyriausybės nustatytas išimtis.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.