Parlamentarai į Seimą pateko ir su galimybių pasu, ir su neigiamu testu

Petras Gražulis/ Nuotrauka BNS/ Lukas Balandis

Antradienį įsigaliojus naujai patekimo į Seimo rūmus tvarkai, net ją kritikavę parlamentarai parodė reikalingus dokumentus ir pateko į savo darbo vietą.

Pirminiais duomenimis, nebuvo nė vieno Seimo nario, kuris nebūtų įleistas į parlamentą dėl naujų su koronaviruso pandemijos valdymu susijusių taisyklių.

„Ne, šiuo metu tokių žinių neturiu“, – antradienį žurnalistams sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, paklausta, ar būta į darbo vietą neįleistų politikų.

Naują tvarką kritikavęs Seimo narys „valstietis“ Dainius Kepenis į parlamento rūmus įėjo iš anksto pateikęs Seimo kanceliarijai duomenis apie persirgimą COVID-19, jo kolega Valius Ąžuolas parodė neigiamą testo rezultatą, Lietuvos regionų frakcijos narys Petras Gražulis parodė savo galimybių pasą.

Antradienio rytą prie įėjimo į Seimą posto buvo sustiprinta apsauga, prie antrųjų parlamento rūmų budėjo policijos pareigūnai, Seimo kanceliarijos darbuotoja tikrino politikų rodomus dokumentus.

Seimo pirmininkės teigimu, iš anksto kanceliarijai reikalingus duomenis, kad galėtų patekti į pastatą, buvo pateikę 135 parlamentarai.

„Kiek žinau, šįryt dokumentus buvo pateikę 135 Seimo nariai. Kiti, mačiau, vienas, kitas įėjo, matyt, įeidami pateikė dokumentus“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Gruodžio pabaigoje priimtos Seimo statuto pataisos numato, kad nuo sausio 11-osios į parlamentą Seimo nariui leidžiama patekti tik pateikus dokumentą, patvirtinantį, jog jis atitinka kriterijus, numatytus Vyriausybės nutarime dėl ekstremaliosios situacijos paskelbimo.

Tai reiškia, kad Seimo narys turi įrodyti, jog yra paskiepytas nuo COVID-19, persirgęs šia liga arba turi neigiamą testo rezultatą.

Jeigu tokių duomenų nepateikęs parlamentaras nedalyvaus Seimo ar komitetų, komisijų posėdžiuose, bus laikoma, jog posėdis praleistas be svarbios pateisinamos priežasties.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *