Parlamentarai įteisino Lietuvos kariuomenės veterano statusą

Št. srž. Vilmos Lisauskaitės, srž. Vido Stašaičio ir gr. Monikos Zabinaitės nuotraukos/ KAM

Seimas ketvirtadienį įteisino Lietuvos kariuomenės veterano statusą.

Už tai numatančias pataisas balsavo 116 Seimo narių, susilaikė du parlamentarai.

Lietuvos kariuomenės veteranu bus laikomas profesinės tarnybos karys, karys savanoris ar kitas savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos karys, ištarnavęs ne mažiau kaip 20 metų arba nepertraukiamai ne mažiau kaip 30 dienų dalyvavęs tarptautinėse operacijose ar specialiosiose misijose.

Šį statusą gaus ir kariai, buvę priversti palikti tarnybą dėl sveikatos sutrikimo, susijusio su pareigų vykdymu, taip pat – asmenys, nuo 1991 metų sausio 11 dienos iki 1993 metų rugpjūčio 31 dienos tarnavę krašto apsaugos sistemoje.

Vienas pataisų iniciatorių konservatorius Arvydas Pocius BNS yra sakęs, kad įteisinus veterano statusą Krašto apsaugos ministerija turėtų parengti pataisas, kaip pasirūpinti šių žmonių socialinėmis garantijomis.

Šiuo statusu, anot iniciatorių, bus parodyta pagarba Lietuvos valstybės gynėjams ir suteikta galimybė Lietuvos kariams dalyvauti NATO šalių karių veteranų organizacijose ir jų renginiuose.

„Kariuomenės veterano vardo suteikimas sustiprintų ne tik kariuomenės potencialą, bet ir paskatintų jaunąją kartą eiti senelių, tėvų pramintais takais, nes pasiaukojimas ir ryžtas ginti Tėvynę ir pagarba tokiam asmeniui yra geriausios pilietiškumo ir patriotizmo pamokos“, – teigė projekto autoriai.

Lietuvos kariuomenės veterano vardą suteiks krašto apsaugos ministras. Jis taip pat turės patvirtinti šio vardo suteikimo nuostatus.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *