Pas nepasiskiepijusius senjorus bus siunčiamos mobilios brigados – A. Dulkys

Sauliaus Žiūros nuotr.

Siekiant vakcinuoti daugiau vyresnio amžiaus gyventojų, pas nepasiskiepijusius žmones bus siunčiamos mobiliosios brigados, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Plėsime konkretų važinėjimą, nes mes turime duomenis, kokie žmonės nepasiskiepiję, tai būtų tikslinga, kad mobilios brigados vyktų ir siūlytų tą skiepijimąsi, nepaisant to, kad tas žmogus nesiregistruoja“, – trečiadienį žurnalistams prie Vyriausybės sakė A. Dulkys.

Pasak jo, taip pat svarstoma skatinti šeimos gydytojus, kurie įkalba žmones pasiskiepyti, Ketinama išmoką už skiepytis atsiųstą pacientą didinti nuo 5 iki 15 eurų.

„Papildomą išmoką penkių eurų esame numatę padidinti, galbūt iki 15 eurų“, – teigė A. Dulkys.

Ministras anksčiau yra sakęs, kad reikia ieškoti būdų didinti vakcinacijos apimtis tarp vyresnių nei 75 metai žmonių, nes su šia amžiaus grupe siejama daugiausiai mirčių, ligoninių užimtumas.

„Svarstysime, kokių dar galėtumėme imtis priemonių, kad paskatintume skiepijimąsi būtent 75+ grupėje, nes 80–90 proc. problemų, susijusių su šios dienos pandemijos rezultatais, ligoninės, reanimacijos, mirtys būtent susijusios su būtent šia amžius grupe, reiškia čia yra rizikos grupė, kur turėtume dėti pastangas, kad paskatintume“, – antradienį Seime kalbėjo ministras.

Pasiskiepiję yra maždaug šeši iš dešimties gyventojai, kuriems yra per 80 metų, vakcinacijos lygis 75–79 metų grupėje yra per 70 proc., 65–69 ir 70–74 metų grupėse ši dalis siekia maždaug 78 procentus.

Lietuva antradienį įžengė į blogiausią, „juodąją“, pandemijos spalvinę zoną. Iki tol šalis buvo priskiriama „raudonajai“ zonai.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 522,1 atvejo. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.