Pasieniečių vadas apie ramų trečiadienį pasienyje: tai gali būti tyla prieš audrą

Nuotrauka BFL/ Žygimantas Gedvila

Pasienyje trečiadienį ramu – patekti į Lietuvą bandė vos pora dešimčių migrantų, tačiau tai kelia nerimą, nes įprastai tokiomis dienomis jų būdavo kur kas daugiau, teigia Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas (VSAT) Rustamas Liubajevas.

„Pasienyje ramu, bet man, kaip VSAT vadui, neramu – nuo vidurnakčio iki šio momento buvo neįleista tik 20 neteisėtų migrantų. Tai iš tikrųjų labai nedidelis skaičius. Paprastomis dienomis mes iki 17 valandos turėdavom ir apie 100 ir daugiau neteisėtų migrantų“, – trečiadienį LNK žinioms sakė pasieniečių vadas.

„Gali būti, kad tai yra tyla prieš audrą, nes mes gal ir nedaug matome prie pat sienos. Šiuo atveju mes turime tik keletą grupių, kurios matomos nuo mūsų pozicijų, tačiau mes girdime, kad tų žmonių miškuose yra ir galime prognozuoti, kad jų skaičius yra pakankamai didelis“, – kalbėjo jis.

R. Liubajevo teigimu, neatmetama galimybė, kad migrantai į Lietuvą galėtų būti stumiami taip, kaip ir į Lenkiją, todėl būtina pasiruošti įvairiems scenarijams.

„Gali nutikti ir taip, dėl to mes turime ruoštis ir tokiam scenarijui, tačiau kaip rodo vakar dienos situacija, kol kas Baltarusijos pareigūnai buvo pasirinkę taktiką skaidyti didesnę grupę į mažesnes grupes ir tiesiog išstumti į Lietuvos teritoriją. Kokia taktika bus rytoj, sunku pasakyti, dėl to turime pasiruošti įvairiems scenarijams“, – teigė R. Liubajevas.

Į pasienį trečiadienį nusiųstos papildomos policininkų pajėgos, taip pat pasieniečiams padeda ir šalies kariai. Tikslus pareigūnų skaičius nėra atskleidžiamas. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė prašo ir Šaulių sąjungos pagalbos.

Trečiadienį pasienyje su Baltarusija, baiminantis naujo migrantų antplūdžio iš kaimyninės šalies, įsigaliojo nepaprastoji padėtis. Ji taip pat įvesta ir migrantų apgyvendinimo vietose Kybartuose, Medininkuose, Pabradėje, Rukloje ir Vilniuje.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.