Pasieniečių vadas: situacija su migrantų apgyvendinimu užkardose nepasikeitė

Фото vrm.lt

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas sako, kad situacija su migrantų apgyvendinimu užkardose nepasikeitė – tarnybos padaliniai vis dar perpildyti.

„Iš esmės situacija kol kas mūsų padaliniuose nepasikeitė. Mes turime pakankamai daug neteisėtų migrantų, kurie iki šiol yra apgyvendinami mūsų padaliniuose“, – žurnalistams antradienį sakė R. Liubajevas.

„Deja, šiuo metu mes turime užtikrinti ne tik valstybės sienos apsaugą, mes turime užtikrinti ir neteisėtų migrantų apgyvendinimą, taip pat vykdyti tam tikras funkcijas, kurios susijusios su logistika“, – teigė jis.

Prezidentūra BNS perduotame komentare praėjusią savaitę tvirtino, kad pasieniečiams palikta per daug tiesiogiai su sienos apsauga nesusijusių funkcijų, kurios galėtų būti deleguotos kitoms vidaus reikalų sistemos tarnyboms ar visuomeninėms organizacijoms.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė taip pat praėjusią savaitę žadėjo, kad iš užkardų migrantai bus perkeliami į Viešojo saugumo tarnybos poligoną Rūdninkuose Šalčininkų rajone. Ten atkelta keli šimtai užsieniečių.

LRT radijui R. Liubajevas pirmadienį teigė, kad užkardos šiuo metu užpildytos ir priartėta „prie savo galimybių ribos“.

VSAT vadas sakė, kad dabar tenka užsieniečius įkurdinti tam nepritaikytose patalpose, pavyzdžiui, garažuose.

Šiemet sieną iš Baltarusijos į Lietuvą daugiau nei 4 tūkst. neteisėtų migrantų. 

Lietuva dėl išaugusios neteisėtos migracijos yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, kad išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.