Pasienietis ir policijos pareigūnas įtariami cigarečių kontrabanda

Фото pasienis.lt

Pasienietis ir policijos pareigūnas įtariami cigarečių kontrabanda, antradienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pareigūnai sulaikyti vasario 8 dieną, pasieniečių su Vilniaus apskrities policija surengtoje operacijoje Šalčininkų rajono Jundiliškių kaimo ribose.

Iš pravažiavusio krovininio traukinio, vykusio iš Baltarusijos į Lietuvą, geležinkelio atkarpoje Stasylos–Vaidotai, apie 12 kilometrų už sienos su Baltarusija, buvo išmesta dėžių, o netrukus po to prie šios vietos buvo priartėjęs automobilis „Mercedes Benz“ daniškais numeriais. 

Pasieniečiai įvykio vietoje sulaikė du vyrus, kurie iš traukinio išmestas dėžes krovė į „Mercedes Benz“.

Paaiškėjo, kad tai – 28-erių Šalčininkų rajono policijos komisariato vyriausiasis patrulis bei 29-erių Purvėnų užkardos vyresnysis pasienietis.

Pareigūnai buvo ne tarnybos metu ir neuniformuoti. Prie geležinkelio ir automobilyje rasta 12 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“, pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais.

Pasak pasieniečių, tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra beveik 42 tūkst. eurų. 

Kaip antradienį pranešė VSAT, abu pareigūnai po 20 dienų suėmimo buvo paleisti iš areštinės, jiems skirtos su laisvės apribojimu nesusijusios kardomosios priemonės, jie yra nušalinti nuo tarnybos, jų institucijose pradėti tarnybiniais patikrinimai.

Varėnos pasienio rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriaus pareigūnai  dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis vykdo ikiteisminį tyrimą.

Už tokį nusikaltimą įtariamiesiems gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *