Pasienyje su Baltarusija baigiami pirmojo tvoros statybos etapo darbai

Фото BNS/Лукаса Баландиса

Pasienyje su Baltarusija jau nutiesta 320 kilometrų pjaunančios vielos, daugiau nei 220 kilometrų tvoros segmentų, atnaujinta per 40 kilometrų anksčiau įrengtos tvoros.

Artimiausiu metu darbai bus baigti svarbiausiuose maždaug 100 kilometrų ilgio pirmojo strateginės reikšmės projekto etapo ruožuose – netoli Druskininkų, A. Barausko ir Adutiškio pasienio užkardų. 

Apie tai pranešta po premjerės vadovaujamo fizinio barjero prie sienos su Baltarusija priežiūros komisijos posėdžio pirmadienį. 

Už projektą atsakinga energetikos grupė „Epso-G“ nurodė, kad praėjusią savaitę pasienyje tvorą statė maždaug 800 darbuotojų – vidutiniškai jos nutiesiama po tris-keturis kilometrus kasdien.

Iki rugsėjo 1-osios planuojama daugiau kaip 500 kilometrų ruože nutiesti keturių metrų aukščio tvorą su koncertina. Tam skirta 152 mln. eurų.

Bendras Lietuvos sienos su Baltarusija ilgis yra 679 kilometrai, daugiau nei 100 kilometrų siena eina upių ir ežerų krantais.

Nuo pernai prasidėjusio migrantų iš Artimųjų Rytų bei Afrikos antplūdžio į Lietuvą per Baltarusiją neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. užsieniečių. Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

*Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB «BNS» sutikimo draudžiama

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *