Pasienyje su Baltarusija nutiesta beveik 40 km pjaunančios vielos – VRM

Nuotrauka Vidaus reikalų ministerija/ facebook.com

Pasienyje su Baltarusija jau nutiesta beveik 40 kilometrų pjaunančios vielos koncertinos, pirmadienį po Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) posėdžio pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

„Mūsų šiuo metu tikslas – padengti 82 kilometrus pavojingiausiame valstybės sienos ruože, o įrengti fizinį barjerą yra įsipareigojusi energetikos sektoriaus valstybės įmonė per metus”, – ministerijos pranešime cituojama vidaus reikalų ministrė, VESK pirmininkė Agnė Bilotaitė.

Iš viso Lietuva turi 516 kilometrų pjaunančios vielos: 306 km iš jos buvo pirkta, 210 km – gauta paramos pagrindais iš Estijos, Ukrainos ir Slovėnijos. Skaičiuojama, kad siekiant padengti jautriausią pasienio ruožą būtina įsigyti dar 300 km vielos. 

VESK taip pat buvo aptarti migrantų apgyvendinimo klausimai. Jie šiuo metu perkeliami į šildomas patalpas – kelis stambius kelis užsieniečių apgyvendinimo centrus. Planuojama, kad iki spalio pradžios savivaldybių skirtose laikinose apgyvendinimo vietose neliks nė vieno migranto.

Anot VESK posėdyje pasisakiusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, nebeliko pažeidžiamų asmenų, gyvenančių palapinėse. Taip pat šią savaitę migrantai bus keliami į Naujininkų nakvynės namus.

Pagal susitarimą su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiuo metu socialiai pažeidžiamiausios grupės, t. y. šeimos su mažais vaikais, besilaukiančios moterys, negalią turintys žmonės, įkurdinamos Rukloje – Pabėgėlių priėmimo centro pastate ir modulinių namelių stovyklavietėje bei buvusiuose Vilniaus nakvynės namuose Naujininkuose.

Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje ir toliau dirba ne tik pasieniečiai, bet ir papildomos pajėgos – kariuomenė, aktyviai prisideda policija, kur kartu su Lenkijos policijos pareigūnais atliekamas sienos stebėjimas ir apsauga, taip pat pareigūnai prisideda prie migrantų saugojimo.

Šiemet iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai mėgino patekti 4 163 migrantai, nuo rugpjūčio 2 dienos apgręžta daugiau nei 2,8 tūkst. asmenų.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.