Paskutiniame pakartotinės sesijos egzamine bus privaloma dėvėti kaukes

Nuotrauka smm.lt

Nuo rugpjūčio pirmos dienos Lietuvoje sugriežtinus asmens apsaugos priemonių dėvėjimo sąlygas uždarose patalpose, kaukes privaloma dėvėti ir brandos egzaminų pakartotinės sesijos metu, pirmadienį pranešė Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA).

Antradienį įvyks paskutinis pakartotinės sesijos egzaminas – moksleiviai laikys mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.

„Atvykdami į brandos egzaminą mokiniai privalo ne tik turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelę, pasą arba leidimą gyventi Lietuvoje) ar vairuotojo pažymėjimą, bet ir dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones – veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones, nes privalomą apsaugos priemonių dėvėjimą viešoje vietoje numato ekstremalią situaciją reglamentuojantys teisės aktai“, – rašoma pranešime.

NŠA taip pat atkreipia dėmesį, kad atvykdami į brandos egzamino centrus, kandidatai turi būti sveiki, neturėti pareigos izoliuotis ar laikytis kitų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nustatytų įpareigojimų, neleidžiančių dalyvauti egzamine. 

Tų, kuriems pasireikš viršutinių kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų infekcinių susirgimų požymiai – karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas ir panašūs simptomai – prašoma į egzaminų centrus nevykti.

„Jeigu minimi požymiai pasireikš egzamino metu, būtina nedelsiant iš jo pasišalinti ir skambinti  karštąja koronaviruso linija 1808“, – teigiama pranešime.

Pakartotinė brandos egzaminų sesija prasidėjo liepos 22 dieną, ji truks iki rugpjūčio 4 dienos, t.y. iki antradienio.

Pakartotinėje sesijoje brandos egzaminus gali laikyti tie mokiniai, kuriems pagrindinės sesijos dalykų brandos egzaminai buvo atidėti dėl pateisinamos priežasties. Ar priežastis tikrai pateisinama ir ar atidėti egzaminus, sprendžia mokyklos vadovas.

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, pakartotinėje sesijoje dalyvaus per 1,3 tūkst. jaunuolių.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.