Pasveikę nuo koronaviruso bus laikomi praėjus 37 dienoms po diagnozės

Фото pixabay.com

Asmenys, kuriems nustatytas koronavirusas, bus laikomi pasveikę nuo šios infekcijos, jei per parą atlikti du pakartotiniai testai bus neigiami arba po 37 dienų, jei testas nebus atliktas.

Tai supaprastinęs ligos algoritmą antradienį nustatė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Iki šiol pasveikimas buvo konstatuojamas tik po dviejų neigiamų pakartotinių testų.

A. Verygos pakeistoje tvarkoje numatyta, kad pakartotinis testas dėl koronaviruso infekcijos bus atliekamas praėjus ne mažiau kaip 14 dienų nuo diagnozės nustatymo, bet ne anksčiau kaip po 3 dienų pasibaigus karščiavimui.

„Žmogus bus laikomas pasveikusiu, kai du iš eilės atlikti testai dėl koronaviruso infekcijos, esant paros intervalui, bus neigiami. Arba praėjus 37 dienoms nuo diagnozuoto užsikrėtimo, jei dėl tam tikrų priežasčių vėlesni tepinėliai dėl viruso nebus ištirti“, – sako ministras A. Veryga.

Pasak ministro, prioritetas teikiamas tiems, kuriems reikia ligą diagnozuoti. 

Vyriausybės informavimo grupė savo ruožtu nurodo, kad pakartotinis tyrimas dėl koronaviruso galės būti atliekamas tik su šeimos gydytojo siuntimu, mėginiai bus imami mobiliajame koronaviruso patikros punkte. Dėl konkretaus mėginio paėmimo laiko ir vietos pacientams reikia susitarti paskambinus telefonu 1808.

Jei tyrimas bus teigiamas, naujas pakartotinis tyrimas galės būti atliktas po dviejų savaičių – šį laiką pacientą nuotoliniu būdu stebės šeimos gydytojas.

Iki šiol šalyje nuo koronaviruso pasveiko septyni žmonės, aštuoni su šia infekcijos diagnoze mirė. Iš viso Lietuvoje registruoti 533 COVID-19 atvejai.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *